Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Fort Foote Park

Fort Foote Park je historicky významný válečný park nacházející se na řece Potomac, v Prince Georges County v Marylandu. Velký význam měl během americké občanské války, kdy zdejší opevnění sloužila jako ochrana hlavního města Washingtonu D. C. Právě sem byla umístěna obrovská 15 palcová děla Rodman, která měla dosah až tři míle.

Tato opevnění byla pouze dočasná a měla odolávat útokům pozemních sil, jako jsou pěší vojáci, jezdectvo a dělostřelectvo. Posádka tuto vojenskou pevnost opustila v roce 1878. Jakmile válka skončila, sloužil Fort Foote Park jako cvičný prostor pro studenty strojních škol. Většina zbraní, které se zde nacházely, byly odstraněny. Ponechána zde byla akorát dvě děla Rodman, která dnes stojí na podstavci a směřují na řeku Potomac.

Po druhé světové válce byla oblast Fort Foote převedena pod odbor vnitra a nedlouho na to přešla pod ochranu státu. V dnešní době je tento historický park otevřen pro návštěvníky denně od 9 hodin až do západu slunce.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko