Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Fort Foote Park

Fort Foote Park je historicky významný válečný park nacházející se na řece Potomac, v Prince Georges County v Marylandu. Velký význam měl během americké občanské války, kdy zdejší opevnění sloužila jako ochrana hlavního města Washingtonu D. C. Právě sem byla umístěna obrovská 15 palcová děla Rodman, která měla dosah až tři míle.

Tato opevnění byla pouze dočasná a měla odolávat útokům pozemních sil, jako jsou pěší vojáci, jezdectvo a dělostřelectvo. Posádka tuto vojenskou pevnost opustila v roce 1878. Jakmile válka skončila, sloužil Fort Foote Park jako cvičný prostor pro studenty strojních škol. Většina zbraní, které se zde nacházely, byly odstraněny. Ponechána zde byla akorát dvě děla Rodman, která dnes stojí na podstavci a směřují na řeku Potomac.

Po druhé světové válce byla oblast Fort Foote převedena pod odbor vnitra a nedlouho na to přešla pod ochranu státu. V dnešní době je tento historický park otevřen pro návštěvníky denně od 9 hodin až do západu slunce.

 

Kontextová reklama.

  • USA - aktivní dovolená s CK Poznání

    Spojené státy jsou zemí nekonečných možností s nezapomenutelnými městy, úchvatnými parky a zajímavou historií. Abyste je důkladně poznali, musíte je navštívit několikrát za život. Začněte svůj americký sen třeba na východním pobřeží a objevujte s námi USA.
 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Poznejte USA

Pomůžeme vám s výběrem nejlepšího zájezdu nebo vám připravíme zájezd přesně na míru vašim požadavkům.

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko