Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Frederick

Frederick je městem nacházejícím se na západě amerického státu Maryland, ve Spojených státech amerických. Je krajským městem Frederick County – největšího kraje v Marylandu. V současné době žije ve městě okolo 60 tisíc obyvatel.

Ve Fredericku se nachází letiště Frederick Municipal Airport (FDK), které je největším zaměstnavatelem v kraji. Je také domovem pro společnost BP Solar, která je největším dodavatelem solárních panelů v zemi a zaměstnává velký počet místních obyvatel.

Frederick je známý díky siluetě budov Clustered Spires, které se nachází v historickém centru města. Věže těchto budov jsou znázorněny dokonce na městské pečeti a logu a dalších odznacích. Významnou dominantou města je také most Community Brigde, který svými malbami vyzdobil umělec William Cochran. Pravděpodobně nejstarším domem je Schifferstadt postavený v roce 1756 německým osadníkem Josefem Brunnerem. Nyní se v tomto domě nachází architektonické muzeum.

Dalším významnou historickou stavbou je dům Tyler Spite House, který nechal v roce 1814 postavit přední oftalmolog Dr. John Tyler. Dům se nachází na 112 W. Church Street a slouží jako kanceláře společnosti The Design Method Group.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
  • USA - aktivní dovolená s CK Poznání

    Spojené státy jsou zemí nekonečných možností s nezapomenutelnými městy, úchvatnými parky a zajímavou historií. Abyste je důkladně poznali, musíte je navštívit několikrát za život. Začněte svůj americký sen třeba na východním pobřeží a objevujte s námi USA.
 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do SAE

Poznejte Spojené Arabské Emiráty - Dubaj, Abu Dhabí, Šardžá a užijte si pohyb v plážovém resortu. S polopenzí, českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko