Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Frederick

Frederick je městem nacházejícím se na západě amerického státu Maryland, ve Spojených státech amerických. Je krajským městem Frederick County – největšího kraje v Marylandu. V současné době žije ve městě okolo 60 tisíc obyvatel.

Ve Fredericku se nachází letiště Frederick Municipal Airport (FDK), které je největším zaměstnavatelem v kraji. Je také domovem pro společnost BP Solar, která je největším dodavatelem solárních panelů v zemi a zaměstnává velký počet místních obyvatel.

Frederick je známý díky siluetě budov Clustered Spires, které se nachází v historickém centru města. Věže těchto budov jsou znázorněny dokonce na městské pečeti a logu a dalších odznacích. Významnou dominantou města je také most Community Brigde, který svými malbami vyzdobil umělec William Cochran. Pravděpodobně nejstarším domem je Schifferstadt postavený v roce 1756 německým osadníkem Josefem Brunnerem. Nyní se v tomto domě nachází architektonické muzeum.

Dalším významnou historickou stavbou je dům Tyler Spite House, který nechal v roce 1814 postavit přední oftalmolog Dr. John Tyler. Dům se nachází na 112 W. Church Street a slouží jako kanceláře společnosti The Design Method Group.

 

Kontextová reklama.

  • USA - aktivní dovolená s CK Poznání

    Spojené státy jsou zemí nekonečných možností s nezapomenutelnými městy, úchvatnými parky a zajímavou historií. Abyste je důkladně poznali, musíte je navštívit několikrát za život. Začněte svůj americký sen třeba na východním pobřeží a objevujte s námi USA.
 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Poznejte USA

Pomůžeme vám s výběrem nejlepšího zájezdu nebo vám připravíme zájezd přesně na míru vašim požadavkům.

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko