Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Hampton NHS

Národní historické místo Hampton se rozkládá na 63 akrech krásných zahrad, polí a lesů. Nachází se zde mnoho historicky významných krajinných prvků a staveb z 18., 19. a 20. století. Mezi vzácné stavby patří například budova Ice House postavená v roce 1790 a také stavba dekorativní oranžerie z roku 1825. V minulosti zde byla umístěna také konírna, kde byli chováni jedni z nejlepších plemenných koní v celém Marylandu.

Jednou z nejstarších budov v Baltimore County je Farmhouse, kterou obývala v 18. století rodina Ridgelů. Šlo vlastně o malý zámeček, který byl nakonec ve 20. století otevřen i pro veřejnost. Budovy se pyšní zajímavou architekturou, která byla v minulosti typická pro oblast Marylandu a Georgie. Hampton byl kolem roku 1800 panstvím pro prominentní a bohaté marylandské rodiny. K vidění jsou však v Hamptonu také pozůstatky původních obydlí otroků, ale i zemědělské usedlosti, mlýny a sýpky. Dva kamenné domy otroků a jeden srub pochází z roku 1850 a jsou dodnes živoucí vzpomínkou na levné pracovní síly, které pomáhaly budovat rodinné bohatství Ridgelů.

V samotném středu tohoto národního historického místa je umístěn Hampton Mansion, který je považován za jeden z nejkrásnějších georgijských zámků ve Spojených státech. Ve své době patřil dokonce mezi největší budovy USA. Stavba zámku byla zahájena v roce 1783 a dokončena o 7 let později. Všechny zdejší budovy jsou umístěny v rozsáhlém parku a obklopeny pestrou zelení a mohutnými vzrostlými stromy. Rostou zde například vzácné cedry libanonské, z nichž některé pamatují rok 1830 a jsou tak živými svědky historie.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko