Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Annapolis

Annapolis je už asi 300 let hlavním městem státu Maryland ve Spojených státech amerických. Zároveň je také sídlem okresu Anne Arundel County. Rozkládá se na ploše 19,7 km2 a žije zde kolem 40 tisíc obyvatel. Jde bezesporu o jedno z nejkrásnějších koloniálních přístavních měst na východním pobřeží. Množství malých pestrobarevných domků a architektura podobná Amsterodamu je opravdu okouzlující. Annapolis má přezdívku „plachtařská“ nebo „rejdařská“ metropole.

Město leží v zálivu Chesapeake Bay, u ústí řeky Severn, asi 42 km jižně od Baltimoru. V roce 2007 se zde konala Mírová konference Annapolis. Nachází se zde Námořní akademie Spojených států amerických, která byla založena v roce 1845, na místě bývalé pevnosti Fort Severn.

K nejvýznamnějším památkám města patří Maryland State House, který je nejstarším nepřetržitě používaným vládním domem. Stavba byla započata v roce 1772 a první schůzka zákonodárců zde proběhla v roce 1779. Mohutná budova je zakončena velkou dřevěnou kupolí, která byla podle návrhu architekta Pierra L'Enfanta postavena bez jediného hřebíku. Dne 14. ledna roku 1784 zde byl Annapolis vyhlášen hlavním městem Marylandu. Právě v marylandském State House se v roce 1783 vzdal tehdejší americký prezident George Washington před americkým kongresem svého mandátu.

V Annapolis je významná divadelní scéna. Divadelní společnost Colonial Players produkuje asi 6 her ročně v jejich malém divadle. Během letních měsíců funguje také letní divadlo Annapolis Summer Garden Theatre. Město je také hostitelem Bay Theater Company – neziskové profesionální divadelní skupiny. Annapolis je také centrem vzdělávání, nachází se zde škola St. John´s College.

Milovníci umění a historie mohou navštívit řadu muzeí a galerií. Zajímavé je například muzeum Banneker – Douglass Museum, které se nachází v historickém kostele Mount Moriah Church na 87 Franklin Street. Toto muzeum dokumentuje historii a osudy Afroameričanů v Marylandu. Vstupné je zdarma. Dalším přitažlivým místem je Hammond - Harwood House, který původně patřil Matthiasi Hammondovi. Ve městě je umístěn také památník Kunta Kinte – Alex Hailey memorial. Je situován v centru Annapolisu, tzv. Downtownu. Památník se nachází v místě, kde před staletími přistál africký předek spisovatele Alexe Haileyho, který napsal slavnou knihu „Kořeny“ o svém pra pra pradědečkovi Kunta Kintem.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko