Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Potomac Heritage NST

Potomac je řeka ve Spojených státech amerických, která tvoří přirozenou hranici mezi státy Maryland, Virginie a Západní Virginie. Protéká východním pobřežím USA a je přítokem Atlantského oceánu. Klikatí se v délce 665 km a plocha jejího povodí je 38 018 km čtverečních. Rozlohou povodí je tak Potomac čtvrtou největší řekou na východním pobřeží Spojených států a v oblasti jejího povodí žije kolem 5 milionů obyvatel. Na řece byla vystavěna města jako Washington a Cumberland.

Potomac pramení v nadmořské výšce 391 metrů ve státě Maryland. Jedním z jejich nejvýznamnějších přítoků je řeka Shenandoah. Potomac teče nejdříve severozápadním směrem, v dolním toku se pak stáčí na jihozápad a ústí do zátoky Chesapeake.

Tok řeky je dnes lemován řadou stezek, v koridoru mezi řekou Potomac a pohořím Allegheny Highlands vznikla 830 mil dlouhá Národní scénická stezka. Tato trasa je ideální pro provozování pěší turistiky, cykloturistiky nebo jízdy na koni. Prochází nádhernou přírodou, lesnatým údolím řeky i mezi skalnatými svahy. Stezku lemují nejrůznější druhy stromů, jako je platan, dub, topol, buk, které v létě poskytují příjemný stín.

 

Kontextová reklama.

  • USA - aktivní dovolená s CK Poznání

    Spojené státy jsou zemí nekonečných možností s nezapomenutelnými městy, úchvatnými parky a zajímavou historií. Abyste je důkladně poznali, musíte je navštívit několikrát za život. Začněte svůj americký sen třeba na východním pobřeží a objevujte s námi USA.
 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Poznejte USA

Pomůžeme vám s výběrem nejlepšího zájezdu nebo vám připravíme zájezd přesně na míru vašim požadavkům.

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko