Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Potomac Heritage NST

Potomac je řeka ve Spojených státech amerických, která tvoří přirozenou hranici mezi státy Maryland, Virginie a Západní Virginie. Protéká východním pobřežím USA a je přítokem Atlantského oceánu. Klikatí se v délce 665 km a plocha jejího povodí je 38 018 km čtverečních. Rozlohou povodí je tak Potomac čtvrtou největší řekou na východním pobřeží Spojených států a v oblasti jejího povodí žije kolem 5 milionů obyvatel. Na řece byla vystavěna města jako Washington a Cumberland.

Potomac pramení v nadmořské výšce 391 metrů ve státě Maryland. Jedním z jejich nejvýznamnějších přítoků je řeka Shenandoah. Potomac teče nejdříve severozápadním směrem, v dolním toku se pak stáčí na jihozápad a ústí do zátoky Chesapeake.

Tok řeky je dnes lemován řadou stezek, v koridoru mezi řekou Potomac a pohořím Allegheny Highlands vznikla 830 mil dlouhá Národní scénická stezka. Tato trasa je ideální pro provozování pěší turistiky, cykloturistiky nebo jízdy na koni. Prochází nádhernou přírodou, lesnatým údolím řeky i mezi skalnatými svahy. Stezku lemují nejrůznější druhy stromů, jako je platan, dub, topol, buk, které v létě poskytují příjemný stín.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko