Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Assateague Island NS

Nedaleko od východního pobřeží Marylandu se táhne 60 km dlouhý a jen 2 km široký ostrov Assateague, na kterém naleznete opravdovou divočinu a nedotčenou přírodu. Jako své útočiště si ostrov zvolily početné druhy divoce žijících zvířat, proto zde máte jedinečnou možnost zahlédnout na 300 druhů ptáků, zajímavé savce, plazy i obojživelníky. Ostrov však proslul hlavně tím, že je obýván stádem divokých poníků, kteří jsou naprostým unikátem.

V severní části ostrova máte asi nejlepší možnost poníky zahlédnout, žije zde největší tzv. Marylandské stádo. Poníci jsou klidní a téměř nic je nerozhází. Občas zavítají do kempinků, kde se koukají na rekreující se turisty. Jakmile se k nim však někdo pokusí přiblížit tak utečou, jsou k lidem nedůvěřiví.

V křovinaté krajině Chincoteague National Widlife Refuge pak žijí jejich blízcí příbuzní – tzv. Virginské stádo. Tyto zvířata jsou však dosti plachá a obezřetná, proto je doslova štěstím je vůbec spatřit. Každým rokem se zde na konci července koná hon, kdy pastevci nahánějí divoké stádo a loví zvířata určená k dražbě. Ostrov je pod ochranou státu od roku 1962, je využíván pro rekreaci, ale zároveň jsou zde dodržována přísná pravidla na ochranu zdejšího životního prostředí.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko