Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Fort McHenry NM&HS

Fort McHenry je historická pevnost nacházející se ve státě Maryland, ve městě Baltimore. Byla postavena do tvaru hvězdy a během Americké občanské války hrála důležitou roli. V roce 1812 úspěšně ubránila baltimorský přístav před těžkým odstřelováním Britského námořnictva.

Právě toto bombardování se stalo inspirací pro amerického básníka, spisovatele a právníka Francise Scotta Keye, aby v roce 1814 napsal báseň „The Defence of Fort McHenry“. V této básní Key popisuje své dojmy, když hledí na neúspěšné pokusy britských lodí zabrat pevnost Fort McHenry. Na jedné z britských lodí byl dokonce držen. Key si všiml, že jeho slova dobře pasují do melodie britské písně „To Anacreon in Heaven“. Později se tak z básně stala píseň „The Star – Spangled Banner“, což v překladu znamená Hvězdami posetý prapor. Od roku 1931 je tato skladba oficiální americkou hymnou, text písně má 4 sloky, ale běžně se hraje pouze první část, kterou většina Američanů velmi dobře zná.

Samotná pevnost Fort McHenry byla vystavěna v roce 1798 Jeanem Foncinem a pojmenována po Jamesi McHenrym, který byl významným vojenským lékařem, jež se do Ameriky přistěhoval ze Skotska. Během americké občanské války sloužila pevnost také jako vězení, kam se umísťovali vojáci Konfederace nebo političtí sympatizanti Konfederace.¨

V roce 1925 se pevnost i se svým okolím stala národním historickým parkem a zároveň byla registrována jako národní monument. Do národního registru historických míst byl zapsán 15. října roku 1966. Pevnost je otevřená pro veřejnost a stala se vyhledávanou turistickou atrakcí. Každoročně sem zavítá několik tisíc návštěvníků, kteří se chtějí seznámit s historií Ameriky a osobně poznat místo, kde se zrodila americká hymna.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko