Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Vail

Areál Vail ležící v údolí Vail Valey je společně s Aspenem nejvyhledávanějším lyžařským střediskem v Coloradu. Resort leží na trase hlavní dálnice č. 70, asi dvě hodiny jízdy na západ od Denveru. Tvoří jej tři hlavní lyžařské oblasti: Front Side, Back Bowls a Blue Sky Basin. Typický je pro ně neuvěřitelně měkký sníh, který se zde díky dostatečné nadmořské výšce 2475 metrů drží po celou sezónu. Kvůli jeho oblíbenosti je středisko bohužel často doslova přeplněno davy lyžařů. O víkendech i přes všední dny jsou plné sjezdovky a tvoří se nekonečné fronty u lanovek. Vail se stal vyhledávaným rekreačním cílem obyvatel nedalekého Denveru. Středisko se v roce 1999 stalo dějištěm Mistrovství světa v alpském lyžování. Lyžařský areál nabízí 193 sjezdovek a pro snowboardisty jsou zde připraveny 4 snowparky. V polovině ledna se zde koná slavný snowboardový závod The Honda Session. Milovníci freeridového lyžování zde najdou řadu možností pro jízdu ve volném terénu. Také se zde nachází sedm terénů pro jízdu v boulích. Lyžaře přepravují moderní a rychlé lanovky a vleky. Nejvýše položená lanovka celého areálu končí ve výšce 3500 metrů nad mořem.

Ubytování je možné ve stejnojmenném městečku, které bylo vystavěno v populárním tyrolském stylu. Zdejší architektura tak připomíná alpská lyžařská střediska. Městečko se dělí na dvě části: Vail Villane a Lionshead. Vail Villane se pyšní původní zástavbou a najdete zde obchody, restaurace a noční kluby. Lionshead je jeho novější částí a připraveny jsou moderní  vleky a mnoho dalších lyžařských zařízení. Z městečka jsou nádherné výhledy na okolní krajinu s mohutnými horskými vrcholy. Nedaleko areálu se nachází další důležité lyžařské středisko Winter Park.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko