Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Curecanti NRA

Rekreační oblast Curecanti se rozkládá v okolí přehrady Blue Mesa Reservoir, která je největší vodní zásobárnou ve státě Colorado a leží na řece Gunnison. Přehrada je 20 mil dlouhá a 390 stop vysoká. Říční břehy jsou velmi strmé a boční přítoky vymlely v oblasti ještě další menší kaňony. Oblast je přitažlivá svými krásnými místy vhodnými pro koupání. Musíte však počítat s tím, že řeka je velmi studená, proto ve vodě vydrží jen velcí otužilci. Řeka Gunnison pak dále po proudu přechází v Black Canyon.

Ten leží jižně od městečka Crawford, ve výšce asi 2500 metrů nad mořem jeho součástí je jeden z nejhlubších a nejzajímavějších kaňonů v USA – Black Canyon. Park je pro svou jedinečnou přírodní krásu, možnosti pěší turistiky, horolezectví, kempování a raftingu hojně navštěvován turisty. Stal se také domovem pro mnoho druhů rostlin a živočichů. Z rostlin zde narazíte na mahagon nebo jalovce, okraje kaňonu jsou porostlé také nízkými zakrslými duby. Zvířecí říše je zastoupena losy, kojoty, králíky, orly a dalšími živočichy.

Black Canyon of the Gunnison se stal v roce 1933 národním památníkem. V roce 1999 byl jeho statut změněn na národní park. Park dnes ochraňuje jedinečné skalní stěny, jejichž vznik se datuje do doby prekambria před 500 miliony lety. Celkově je kaňon dlouhý 78 km, ale do národního parku patří 22,5 km. Hloubka kaňonu je místy až 829 metrů, jeho šířka se pohybuje od 12 až do 335 metrů. Na řece Gunnison byly v minulém století postaveny ještě další dvě přehrady - 12 mil dlouhá Morrow Point Reservoir a Crystal Reservoir.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko