Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Dinosaur NM

Na hranicích Colorada a Utahu se na ploše 600 km2 rozkládá chráněné území Dinosaur National Monument.  Ten vznikl na místě nálezu kosterních pozůstatků pravěkých ještěrů. Před více než 140 milióny let se zde rozkládala subtropická nížina plná bažin a jezer. Tehdy zde žily početné druhy dinosaurů, od býložravých až po rychlé dvounohé predátory.

Jednou z hlavních atrakcí parku je zastřešený Dinosauří lom, v němž jsou patrné kostry dinosaurů, které sem v minulosti připlavil proud řeky. Těla těchto živočichů byla postupně přikrývána nánosy bahna až nakonec krajinu zaplavilo mělké vnitrozemské moře. Ostatky dinosaurů byly pohřbeny pod kilometrovou vrstvou křídového útvaru, jež později ztvrdl na pískovec. Následná eroze v období vzniku Skalnatých hor postupně tyto vrstvy s kosterními pozůstatky odkryla. V roce 1909 je na malém pahorku naprostou náhodou objevil paleontolog Earl Douglas.

Od té doby bylo z pahorku vyzvednuto přes tisíc kostí patřící těmto dávným obyvatelům. Z některých kostí se daly dokonce sestavit kompletní kostry. Skála však doposud nevydala všechna svá tajemství, nedávno probíhaly archeologické a paleontologické práce přímo před zraky zvědavých turistů. Mnoho lidí však ve změti kostí nepozná nic určitého, proto jsou zde návštěvníkům nápomocny tabule, na nichž jsou rozkresleny a barevně odlišeny jednotlivé kosti kostry Camarasaura.

Park se táhne od Dinosauřího lomu směrem na východ proti proudu řeky Green River a jejího přítoku Yampa. V oblasti se rozkládají hluboké kaňony, skalnatá poušť porostlá zakrslými borovicemi a jalovci. Skrz park prochází vyhlídková silnice, která vede od městečka Dinosaur v délce 50 km směrem na sever.

Před informačním centrem, ve kterém se nachází také muzeum, stojí barevný model Stegosaura v životní velikosti. Muzeum je jakousi vstupní branou do tohoto jedinečného chráněného území.

 

Kontextová reklama.

  • USA - aktivní dovolená s CK Poznání

    Spojené státy jsou zemí nekonečných možností s nezapomenutelnými městy, úchvatnými parky a zajímavou historií. Abyste je důkladně poznali, musíte je navštívit několikrát za život. Začněte svůj americký sen třeba na východním pobřeží a objevujte s námi USA.
 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Poznejte USA

Pomůžeme vám s výběrem nejlepšího zájezdu nebo vám připravíme zájezd přesně na míru vašim požadavkům.

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko