Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Rocky Mountain NP

Rocky Mountains, které jsou do češtiny překládány jako Skalnaté nebo též Skalisté hory se rozkládají v Severní Americe, kde tvoří součást horského systému Kordiller. Pohoří se táhne z kanadské Britské Kolumbie, přes území Spojených států amerických až do Nového Mexika. Jeho celková délka je 4800 km a nejvyšší horou je Mount Elbert tyčící se v Coloradu a dosahující výšky 4401 metrů nad mořem.

Na území Skalistách hor se rozkládá mnoho národních parků, mezi nimi i stejnojmenný park Rocky Mountain, který byl založen v roce 1915 a zaujímá plochu o rozloze 1061 km2. V roce 1976 byl park vyhlášen navíc za biosférickou rezervaci. Tento vysokohorský národní park leží v srdci Colorada v pohoří Frout Range.

Národní park Rocky Mountain je jakousi vstupní branou do divočiny a to je také jeho hlavním problémem. Chráněná oblast tak odolává turistickému náporu lidí, kteří využívají jeho dostupnosti, aby za přírodou nemuseli putovat mnoho dní v karavanech. Zde si mohou užít přírody i blízké civilizace s vysokým komfortem služeb. Na ploše tohoto národního parku se tak každé léto vystřídá kolem 3 milionů zvědavých turistů, hledajících prožitky spojené s pobytem v přírodě. Kempy tak praskají doslova ve švech, vyhlídky jsou ucpané a auta na silnicích vytvářejí dlouhé kolony.

I přesto všechno se stal park domovem pro mnoho druhů volně žijících živočichů, při troše štěstí zde můžete zahlédnout medvěda grizzlyho, horské pumy, ale také muflony, losy, veverky, jeleny, sviště a bobry. Mimo jiné se zde usídlily také početné druhy vzácných ptáků, hmyzu a plazů. Rocky Mountain protíná několik starodávných indiánských stezek, přestože se zde lidé v minulosti nikdy neusídlili.

Jednou z největších zajímavostí parku je vysokohorská silnice Trail Ridge Road, která stoupá do nadmořské výšky 3713 metrů. Před vámi se otevře neskutečný pohled na okolní horské velikány, krásná údolí, alpské tundry a neprostupné lesy. Park je tak ideální pro podnikání pěších výletů, při kterých se před vámi budou otevírat nezapomenutelné scenérie. Krásný je například i výlet k jezeru Grand Lake. Na každém kroku vás zde čekají jedinečné přírodní krásy.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko