Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Rocky Mountain NP

Rocky Mountains, které jsou do češtiny překládány jako Skalnaté nebo též Skalisté hory se rozkládají v Severní Americe, kde tvoří součást horského systému Kordiller. Pohoří se táhne z kanadské Britské Kolumbie, přes území Spojených států amerických až do Nového Mexika. Jeho celková délka je 4800 km a nejvyšší horou je Mount Elbert tyčící se v Coloradu a dosahující výšky 4401 metrů nad mořem.

Na území Skalistách hor se rozkládá mnoho národních parků, mezi nimi i stejnojmenný park Rocky Mountain, který byl založen v roce 1915 a zaujímá plochu o rozloze 1061 km2. V roce 1976 byl park vyhlášen navíc za biosférickou rezervaci. Tento vysokohorský národní park leží v srdci Colorada v pohoří Frout Range.

Národní park Rocky Mountain je jakousi vstupní branou do divočiny a to je také jeho hlavním problémem. Chráněná oblast tak odolává turistickému náporu lidí, kteří využívají jeho dostupnosti, aby za přírodou nemuseli putovat mnoho dní v karavanech. Zde si mohou užít přírody i blízké civilizace s vysokým komfortem služeb. Na ploše tohoto národního parku se tak každé léto vystřídá kolem 3 milionů zvědavých turistů, hledajících prožitky spojené s pobytem v přírodě. Kempy tak praskají doslova ve švech, vyhlídky jsou ucpané a auta na silnicích vytvářejí dlouhé kolony.

I přesto všechno se stal park domovem pro mnoho druhů volně žijících živočichů, při troše štěstí zde můžete zahlédnout medvěda grizzlyho, horské pumy, ale také muflony, losy, veverky, jeleny, sviště a bobry. Mimo jiné se zde usídlily také početné druhy vzácných ptáků, hmyzu a plazů. Rocky Mountain protíná několik starodávných indiánských stezek, přestože se zde lidé v minulosti nikdy neusídlili.

Jednou z největších zajímavostí parku je vysokohorská silnice Trail Ridge Road, která stoupá do nadmořské výšky 3713 metrů. Před vámi se otevře neskutečný pohled na okolní horské velikány, krásná údolí, alpské tundry a neprostupné lesy. Park je tak ideální pro podnikání pěších výletů, při kterých se před vámi budou otevírat nezapomenutelné scenérie. Krásný je například i výlet k jezeru Grand Lake. Na každém kroku vás zde čekají jedinečné přírodní krásy.

 

Kontextová reklama.

  • USA - aktivní dovolená s CK Poznání

    Spojené státy jsou zemí nekonečných možností s nezapomenutelnými městy, úchvatnými parky a zajímavou historií. Abyste je důkladně poznali, musíte je navštívit několikrát za život. Začněte svůj americký sen třeba na východním pobřeží a objevujte s námi USA.
 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Poznejte USA

Pomůžeme vám s výběrem nejlepšího zájezdu nebo vám připravíme zájezd přesně na míru vašim požadavkům.

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko