Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Great Sand Dunes NP&P

V Coloradu se v horách Sangre de Cristo Mountains, ve výšce 2500 metrů nad mořem, rozkládá náhorní plošina San Luis Valley, která ukrývá největší písečné duny v celé Severní Americe. Oblast byla pojmenována jako Great Sand Dunes a zaujímá rozlohu téměř 100 km2.  Duny, jež dosahují výšky až 230 metrů byly prohlášeny za národní monument a jsou tak pod ochranou státu.

Písečné duny vznikly z písku, který sem po tisíciletí přinášel vítr vanoucí ze západu, přes planinu až k horám. Velký vliv na přemisťování písku však měla také řeka Rio Grande, která jej přinášela společně s dalšími sedimenty z okolních kopců. Podle odhadů zde mohou být nafoukány až 4 biliony kubických metrů písku. I když je Great Sand Dunes jedním z nejmladších národních parků v USA, zdejší písečné útvary jsou starší než 12 tisíc let.

Charakter zdejší krajiny spíše než Colorado připomíná Nové Mexiko. V oblasti panují poměrně extrémní podmínky pro život. Setkáte se zde s vedry, suchy, větrem, deštěm i sněhem.  Za slunečného dne může teplota písku vystoupat až na 60°C. Přesto je území domovem pro mnoho druhů volně žijících živočichů, jako je třeba divoký králík nebo Kangaroo Rat, což je takový malý poskakující hlodavec. Z rostlinné říše se zde vyskytuje například Scurfpea, která se honosí krásnými žlutými květy.

Park je zajímavý tím, že zde neplatí přílišná omezení, dá se sem dojet autem po silnici, je zde možnost kempování i pokud máte zájem, můžete se klidně vyšplhat na některou z dun. Počítejte však s tím, že to není nic jednoduchého, tak máte možnost na ně vyjet třeba čtyřkolkou. Zvýšená bezpečnostní opatření jsou v parku v zimním období, kdy duny pokrývá vrstva sněhu. Při jarním tání pak z hor stékají kvanta vody a tak se v oblasti začnou tvořit dokonce i rozsáhlá jezera.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
  • USA - aktivní dovolená s CK Poznání

    Spojené státy jsou zemí nekonečných možností s nezapomenutelnými městy, úchvatnými parky a zajímavou historií. Abyste je důkladně poznali, musíte je navštívit několikrát za život. Začněte svůj americký sen třeba na východním pobřeží a objevujte s námi USA.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2019

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko