Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Breckenridge

V americkém státě Colorado se ve Skalistých horách rozkládá středisko Breckenridge, které společně s šesti dalšími areály tvoří lyžařskou oblast Summit Country. Nedaleko se nachází střediska Copper Mountain, Keystone, Frisco, Dillon, Silverthorne a Leadville. Dostatečná sněhová pokrývka zajišťuje kvalitní lyžování od začátku listopadu do konce dubna. Přesto jsou v každém areálu v pohotovosti také sněhová děla, ale ta se používají tak jednou za rok, aby při prvních říjnových mrazech urychlila otevření střediska. Slunce zde svítí asi 300 dní v roce, kvalitní a sypký prašan zde přesto zůstává po dlouhou dobu.  Lyžování na zdejších sjezdovkách je pohodovým a příjemným zážitkem.

Breckenridge nabízí lyžařům 152 sjezdových tratí, z nichž asi 36 % je určeno především zkušeným lyžařům. Nejvyhledávanější sjezdovkou je 5,6 km dlouhá Four O´clock. Spodní partie sjezdovek jsou ukryty v hustém jedlovém lese, zatímco vrchní terény jsou převážně holé. Vrchol však často zasahují mohutné poryvy větru, proto bývá oficiálně uzavíraný. Lyžaře na svazích přepravuje 29 převážně sedačkových lanovek, s převýšením více než 1000 metrů. U lanovek a vleků neexistují žádné tlačenice. U lanovek nejsou turnikety, skipasy kontrolují mladí brigádníci. Na vrcholu s názvem Peak 8 se nachází nejvýše položený lyžařský vlek Severní Ameriky s horní stanicí ve výšce 3963 metrů nad mořem. Milovníci adrenalinového lyžování se mohou dolů vydat po dvou extrémně náročných svazích Horseshoe Bowl nebo Imperial Bowl, se sklonem až 55 stupňů.  V Brenckeridge si na své přijdou také vyznavači freeridového lyžování a snowboardisté. Bylo zde vybudováno pět snowparků, které uspokojí jak začátečníky a pokročilé, tak i profesionály. Na úpatí Peak 8 leží proslulý Freeway terrain park, kde je připraveno více jak dvacet skoků, railů a U-rampa. Tento park je vyhledáván rovněž světovou snowboardovou špičkou, která zde pořádá své tréninky. Během zimní sezóny se Breckeridge stává dějištěm mnoha snowboardových a lyžařských závodů i kulturních událostí. Turisticky nejpřitažlivější je však Mezinárodní soutěž ve stavění ledových soch.

Lyžařské zázemí poskytuje starobylé městečko, které leží vysoko, v nadmořské výšce 3000 metrů. V roce 1859 zde po nalezení zlata propukla zlatá horečka a následně došlo v městečku k velikému rozvoji. Dodnes si však Breckenridge zachovává nádech z doby hledačů drahých kovů. Městečko bylo vystavěno v tradičním viktoriánském stylu, ale je doplněno i moderní zástavbou s hotely a penziony. Ubytovat se můžete v nejlevnějším hostelu, ale také v pětihvězdičkovém hotelu, záleží jen na vás. Centrem města je dlouhá hlavní třída lemovaná obchody a restauracemi. Všude kolem se vrší sněhové závěje a vám se nechce věřit, že jste v oblasti Divokého západu. Vzhledem k třítisícové nadmořské výšce mohou mít někteří návštěvníci nepříjemný pocit kolem žaludku, bolest hlavy a závratě, způsobené vysokohorskou nemocí. Při těchto problémech musí pít člověk dostatek tekutin a je dobré si pořídit kyslíkovou láhev. K aklimatizaci většinou postačí dva dny. Pobyt v tomto středisku je však poměrně drahý, ceny skipasů se pohybují okolo 80 dolarů za den a levné není ani ubytování či stravování. Řada turistů proto v restauracích využívá tzv. happy hour, kdy jednotlivé restaurace poskytují slevy na alkoholické nápoje a předkrmy. Nejdeme zde mnoho mexických restaurací, ale také podniků s tradičními pokrmy. Odpočinout si od lyžování můžete ve vířivém bazénu, který najdete u mnoha luxusních hotelů.

 

Kontextová reklama.

  • USA - aktivní dovolená s CK Poznání

    Spojené státy jsou zemí nekonečných možností s nezapomenutelnými městy, úchvatnými parky a zajímavou historií. Abyste je důkladně poznali, musíte je navštívit několikrát za život. Začněte svůj americký sen třeba na východním pobřeží a objevujte s námi USA.
 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Poznejte USA

Pomůžeme vám s výběrem nejlepšího zájezdu nebo vám připravíme zájezd přesně na míru vašim požadavkům.

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko