Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Aspen

Ve státě Colorado se na východních svazích Skalistých hor rozkládá americká Mekka lyžařů – středisko Aspen, které se skládá ze čtyř lyžařských oblastí: Aspen Mountain, Aspen Highlands, Snowmass a Buttermilk. Původně byl Aspen jen obyčejné městečko, kde se v 19. století začalo těžit stříbro a vystavěny byly stříbrné doly. Následně došlo k jeho bouřlivému rozvoji a dnes sem míří tisíce lyžařů z celého světa. Středisko je oblíbené také kvůli velké koncentraci celebrit, na které zde můžete narazit opravdu na každém kroku. Dostatečná nadmořská výška zajišťuje kvalitní sněhovou pokrývku po celý rok. Průměrně zde každý rok napadne 7,60 metrů sněhu a lyžuje se převážně na hebkém prašanu.

Aspen nabízí skvělé lyžařské podmínky a dohromady přibližně 500 km sjezdových tratí. Jednotlivé areály jsou navzájem propojeny pravidelně jezdícími skibusy. Najdete zde tratě jak pro začátečníky, tak i pro zkušené lyžaře, kteří vyhledávají extrémy. Pro méně zdatné lyžaře je ideální středisko Buttermilk se širokými a mírnými sjezdovkami, které jsou doplněny pár boulemi. Centrum hostí pravidelně ESPN Winter X Games, což jsou extrémní snowboardové a lyžařské závody, ale také má jednoduchý terénní park určený pro výuku. Areál Snowmass je vhodné pro pokročilé lyžaře, protože je zde připraveno několik oblíbených černých tratí, z nichž nejznámější jsou Powderhorn, Slot a Zugspritz. Zajímavá je také přes kilometr široká sjezdovka Big Burn. V Aspen Mountain se nachází obtížné a extrémní svahy, které jsou výzvou pro zkušené a profesionální lyžaře. Tato oblast byla otevřena v roce 1947 a pyšnila se nejdelším vlekem na světě. V roce 1950 se pak Aspen Mountain stal prvním americkým resortem, který hostil mezinárodní soutěž v lyžování. Nejvytíženější a nejnavštěvovanější je však areál Aspen Highlands, kde najdete terény všech náročností, jež jsou navzájem propojeny. Proto si zde na své přijde opravdu každý. Vyhledávaným místem je zde tzv. Highland Bowl. Každý den tam rolba vyváží extrémní lyžaře až na samotný vrchol, do výšky 3600 metrů nad mořem. Z vrcholu se pak mohou vydat po čerstvých a člověkem netknutých pláních dolů.

Skvělou službou pro lyžaře je možnost vypůjčit si každý den vybavení přímo na místě, abyste se s ním nemuseli nosit. Po lyžování ho vrátíte, řeknete, kde budete jezdit další den a lyže tam na vás budou čekat. V oblasti bylo pamatováno také na děti, pro které je zde připravena spousta atrakcí, jako například sněžné tunely, skokánky, boule, pevnosti či bláznivý slalom. Mohou se zajít podívat do obory na stádo ochočených jelenů nebo je možné, že zde potkají sněžného muže na snowboardu. Děti se zde nudit opravdu nebudou. Lyžování v Aspenu je poměrně nákladnou záležitostí. Dospělou osobu vyjde cesta, ubytování, strava a k tomu permanentky na asi 87 dolarů i více.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko