Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Cache La Poudre River Corridor

Řeka Poudre River, která protéká státem Colorado, se stala oblíbeným místem pro rekreaci, rybolov, pěší turistiku a hojně sem přijíždějí také milovníci raftingu a jízdy na kajaku. Řeka je také důležitým zdrojem vody pro západ Spojených států.

Jméno řeky by se dalo přeložit jako „Pudrová řeka“. Podle legendy ji toto jméno dali francouzští lovci kožešin, kteří tudy v roce 1820 již velmi unavení procházeli. Aby si ulehčili chůzi, zahrabali ve skrýši podél břehu řeky velké množství střelného prachu. Řeka pramení v horské oblasti národního parku Rocky Mountain, teče na sever přes Roosevelt National Forest a stéká dolů ze svahů Front Range, tvoří četné meandry a směřuje k městu Fort Collins.

Tato řeka je důležitou trasou už od prehistorických dob, byly zde nalezeny četné pozůstatky po původních obyvatelích. Teprve kolem roku 1800 byla oblast trvale osídlena. Docházelo zde k těžbě zlata a stromů. Podél toku řeky se nachází velmi rozmanitá vegetace, z dřevin se zde vyskytují mahagony, jalovce, topoly, osiky i borovice. Ve vyšších nadmořských výškách pak smrky a subalpínské jedle. 

 

Kontextová reklama.

  • USA - aktivní dovolená s CK Poznání

    Spojené státy jsou zemí nekonečných možností s nezapomenutelnými městy, úchvatnými parky a zajímavou historií. Abyste je důkladně poznali, musíte je navštívit několikrát za život. Začněte svůj americký sen třeba na východním pobřeží a objevujte s námi USA.
 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Poznejte USA

Pomůžeme vám s výběrem nejlepšího zájezdu nebo vám připravíme zájezd přesně na míru vašim požadavkům.

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko