Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Denver

Denver je hlavním a zároveň také největším městem amerického státu Colorado. Rozkládá se na ploše 401,3 km2 a žije v něm okolo 600 tisíc obyvatel. Je tak 27. nejlidnatějším městem v USA.  Celá metropolitní oblast Denveru má však téměř 3 miliony obyvatel a je 17. nejlidnatější ve Spojených státech amerických. Město je významným ekonomickým a hospodářským centrem oblasti.

První zmínka o Denveru se datuje do roku 1858 a byla napsána prospektorem Williamem Russellem, který se v této lokalitě proslavil jako objevitel zlata. Nalezení zlatých valounů v Cherry Creek vedlo k založení hornické osady Denver. Osada však nebyla moc obyvatelná, proto zde moc lidí nežilo. Jakmile se našlo zlato na také jiném místě, většina zlatokopů osadu opustila a přestěhovala se tam. Postupem času se Denver stával spíše usedlejší oblastí, kterou mnoho zlatokopů neobývalo.

Generál William Larimer stanovil název města na Denver City na počest guvernéra státu Kansas – Jamese W. Denvera. Tento původní název města byl posléze zkrácen jen na Denver a toto pojmenování se užívá dodnes. Sem tam bývá město ještě historicky nazýváno jako Queen City of the Plains – Královna plání. Má totiž významné postavení v zemědělství nejen Colorada, ale celých Spojených států. Na počátku 20. století bylo město domovem průkopníků automobilového průmyslu. Vyráběly se zde auta značky Colburn, které byly dobovou kopií vozidel značky Renault. Na počest města bylo několik lodí americké armády pojmenováno USS Denver.

Denver dvakrát hostil Demokratické národní shromáždění – Democratical National Convention. Poprvé v roce 1908 a podruhé přesně o sto let později, v roce 2008. V roce 1976 bylo město vybráno jako pořadatel zimních olympijských her. V tom samém roce se měly zároveň konat také oslavy výročí sta let státu Colorado. Veřejnosti ale vadilo hrazení olympijských her z veřejných financí, proto se Denver nakonec vzdal jejich pořadatelství ve prospěch rakouského Innsbrucku. Denveru se už ani v následujících letech nepodařilo získat pořadatelství ZOH znovu. To se hodilo především „hnutí proti pořádání olympiády“, které poukazovalo na otázku ochrany životního prostředí. V čele tohoto hnutí stál Richard Lamm, který byl později po dobu 12 let guvernérem státu Colorado a tak byla možnost pořádat v Denveru hry definitivně ztracena.

Denver je obklopen Skalistými horami, které jsou vyhledávanou turistickou lokalitou a které ovlivňují počasí ve městě. Denver má jinak polopouštní klima, kde se střídají čtyři roční období. Průměrná teplota v Denveru 10,1 °C a průměrné roční srážky jsou 402 mm. V sezóně se první sníh objevuje obvykle okolo 19. října a naposledy sněží asi 27. dubna, v průměru ho za zimní období napadne celkem 156 cm.

Přímo ve městě se nachází také množství přitažlivých atrakcí.  Zajímavý je například městský park Civic Center Park, na jehož konci je umístěno muzeum Colorado History Museum, kde se dozvíte všelijaké informace o historii města a celého státu. Centrum města tvoří Lower Downtown, zvaný také „LoDol“, který je společně s náměstím Larimer Square hojně navštěvovanou oblastí. V okolí Denveru se nachází Central City a Georgetown se svým známým mostem Devils Gate High Brigde, pod nímž protéká potok Clear Creek.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko