Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Copper Mountain

Ve výšce téměř 3000 metrů nad mořem se v coloradských Skalistých horách nachází vesnička s rozlehlým lyžařským střediskem Copper Mountain. Dostanete se sem asi po dvou hodinách jízdy z metropole Denveru. Tento resort byl společně s vesnicí vystavěn v zajímavém alpském stylu. Kvůli vysoké nadmořské výšce však tento areál způsobuje některým návštěvníkům vysokohorskou nemoc, což se projevuje nepříjemným pocitem kolem žaludku, nevolností, bolestí hlavy a závratěmi. Při těchto problémech musí pít člověk dostatek tekutin a také je dobré si pořídit kyslíkovou láhev. K aklimatizaci většinou postačí dva dny, mnoho lyžařů se však raději vydává do nižších poloh, aby se zotavili.

Kvalitní sněhová pokrývka zajišťuje skvělé podmínky pro lyžování od začátku listopadu do konce dubna. Svahy jsou pokryty výborným sypkým prašanem. Slunce zde svítí téměř po celý rok a lyžaři si tak mohou užívat jízdy na prosluněných svazích. Ve středisku je lyžařům k dispozici mnoho sjezdových tratí nejrůznějších délek a náročností. Spodní partie sjezdovek jsou ukryty v hustém jedlovém lese, zatímco vrchní terény jsou převážně holé. Ty jsou vyhledávány pro freeridové lyžování. O přepravu lyžařů se starají moderní vleky a lanovky. Kromě lyžování nabízí Copper Mountain zimní radovánky všeho druhu. Vyzkoušet můžete snowboarding, snowtubing, noční lyžování nebo se vydat na půlnoční výlet na vrcholky kopců na sněžnicích.

Lyžařské zázemí poskytuje starobylé městečko, kde v 19. století po nalezení zlata propukla zlatá horečka a následně došlo v městečku k velikému rozvoji. Dodnes si však Keystone zachovává nádech z doby hledačů drahých kovů. Městečko bylo vystavěno v tradičním viktoriánském stylu, ale je doplněno i moderní zástavbou s hotely a penziony. Ubytovat se můžete v nejlevnějším hostelu, ale také v pětihvězdičkovém hotelu, záleží jen na vás. Pokud si budete chtít zajít do restaurace nebo na nákupy, navštivte nedaleká městečka Dillon nebo Silverthorn.

 

Kontextová reklama.

  • USA - aktivní dovolená s CK Poznání

    Spojené státy jsou zemí nekonečných možností s nezapomenutelnými městy, úchvatnými parky a zajímavou historií. Abyste je důkladně poznali, musíte je navštívit několikrát za život. Začněte svůj americký sen třeba na východním pobřeží a objevujte s námi USA.
  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2019

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko