Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Colorado Springs

Colorado Springs je druhým největším městem v americkém státě Colorado, je sídlem správy okresu El Paso a zároveň jeho nejlidnatějším městem. V současné době zde žije okolo 400 tisíc obyvatel, což jej řadí na 47. nejlidnatější město v USA.

Město se rozkládá na ploše 482,1 km2 a rozrostlo se na úpatí známé hory Pikes Peak, na východním okraji jižních Skalistých hor. Založeno bylo roku 1871 generálem Wiliamem Palmerem, v blízkosti městečka Colorado City, které je dnes historickou čtvrtí města Colorado Springs známou pod názvem Old Colorado City. Původní záměr byl, vybudovat na tomto místě přitažlivé letovisko s vysokou úrovní služeb, které by do oblasti přitáhlo turisty. Tento cíl se začal Palmerovi plnit s přibývajícím počtem anglických turistů, zanedlouho se městu začalo dokonce přezdívat Little London.

V nedalekém městečku Cripple Creek objevil v roce 1891 Winfield Scott Stratton jeden z nejbohatších zlatých dolů v zemi. Stratton tak velmi zbohatnul a poté se stal snad nejštědřejším patronem města Colorado Springs. Přispíval do rozvoje města, financoval stavbu mnoha budov, jako třeba Myron Stratton Home – domova pro opuštěné děti a důchodce. Dalším takovýmto mecenášem byl například Spencer Penrose, který postavil Broadmoor a zoologickou zahradu Cheyenne Mountain Zoo, jež je jednou ze dvou horských zoo v USA. Hned v sousedství zahrady se nachází Will Rogers Shrine of the Sun, což je poslední místo odpočinku právě Spencera Penrose a jeho ženy.

Po odeznění zlaté horečky začalo upadat bohatství města, ale přesto zůstalo vyhledávaným turistickým cílem. Přijížděli sem hlavně pacienti s tuberkulózou, ale také další lidé, které lákaly zdejší minerální prameny, krásná okolní příroda a extrémně suché podnebí. V roce 1942 nabídlo město svou půdu armádě, která na jihu města vybudovala svůj tábor s názvem Fort Carson, který sloužil k přípravě vojáků na 2. světovou válku. Po jejím skončení začal Fort Carson pomalu chátrat. Zdejší letiště Peterson Field bylo armádou užíváno až do roku 1950. Jakmile však vypukla Korejská válka, byl zdejší vojenský tábor s asi 600 vojáky spolu s dalšími částmi města obnoven. Po Korejské válce se letiště Peterson Field přejmenovalo na Peterson Air Force Base. Postavena byla také akademie United States Air Force Academy, díky které město rostlo a získávalo na věhlasu. Fort Carson a Peterson Air Forse Base jsou dnes stále v provozu a přispívají k růstu města.

Nejdůležitějšími odvětvími v hospodářství města jsou armáda, technologie a cestovní ruch. Velký význam má hlavně zbrojní průmysl, jedna pětina všech obyvatel města momentálně pracuje pro armádu. Přesto není Colorado Springs na armádě přímo závislé. V samotném městě turisty lákají hlavně krásné parky, jako jsou America the Beautiful Park a Garden of the Gods, který je známý svými pískovcovými útvary.

V okolí města se nachází spousta přitažlivých lokalit, které stojí za to navštívit. Většina návštěvníků míří do oblasti Pikes Peak a k Jeskyni větrů. Nachází se zde také nejvýše položená dráha v Severní Americe – stará ozubnicová železnice Manitou and Pike´s Peak Railway. Krásná je také kaskáda Seven Falls, tvořená sedmi za sebou jdoucími vodopády. V Colorado Springs se každoročně koná soutěž horkovzdušných balónů.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko