Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Florissant Fossil Beds NM

V roce 1969 byl na území Colorada vyhlášen národní monument Florissant Fossil Beds, který je situován jen několik málo kilometrů od městečka Florissant. Monument dnes ochraňuje krásné horské údolí Pikes Peak, které ukrývá četné zkameněliny a fosilie prehistorických živočichů a rostlin. Bylo zde identifikováno přes sto druhů pravěkých rostlin a stromů.

Jsou zde uchovány několik milionů let staré fosílie hmyzu, rostlin a také zkamenělý sekvojový les. Všechny tyto pozůstatky nám ukazují, jak asi vypadal starodávný život na tomto území. V prehistorickém období se zde nacházelo velké jezero, které bylo lemováno lesem sekvojí, javorů, dubů bílých, cedru a ořechů. Jezero bylo navíc domovem mnoha druhů ptáků, plazů, savců, měkkýšů i ryb.

Veškerý život v této oblasti byl ukončen mohutným výbuchem sopky před 35 miliony lety. Pod miliony tun popela a pemzy bylo pohřbeno celé údolí i mohutný sekvojový les. Takováto erupce však nebyla v oblasti jediná, téměř pravidelně se opakovala po dobu více než 700 tisíc let. Ve vrstvách vulkanických sedimentů uvízlo mnoho živočichů i rostlin. Postupem času na nich přibývaly další a další geologické vrstvy, které následně erodovaly a řeka je odnášela pryč.

Zdejší zkameněliny a fosílie jsou staré kolem 34 milionů let a představují názornou ukázku pravěkého života na naší planetě. Fosilie nalezené v tomto parku jsou uloženy v 17 muzeích po celých Spojených státech amerických a také Evropě.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko