Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Anchorage

Na jihu Aljašky se mezi rameny Cookova zálivu, zvanými Knik a Turnagain, při úpatí Chugach Mountains rozkládá město a námořní přístav Anchorage. Je to suverénně největší město státu  - má okolo 300 tisíc obyvatel, což je asi 45% z celkového počtu obyvatel Aljašky. Anchorage se rozkládá na ploše 4 396 km2 a dnes je významným dopravním, ekonomickým a komunikačním centrem, zejména pro většinu střední a západní Aljašky.

Historie města sahá do roku 1915, kdy zde byla založena malá osada, která byla jakýmsi ústředím oblasti a plnila funkci křižovatky při transportu zlata ze země. Také odtud byla řízena stavba železnice vedoucí do městečka Fairbanks. V roce 1920 zde žilo okolo 1800 obyvatel, v roce to bylo 2007 už 270 tisíc. Anchorage zažilo na konci 60. let velký hospodářský boom, když byla v oblasti Prudhoe Bay a na dalších místech objevena ropa.

Do vývoje města prudce zasáhla událost z roku 1964. Tehdy tímto koutem světa otřáslo mohutné zemětřesení o síle 9,2 stupňů Richterovy stupnice. Otřes způsobil značné škody a ztráty na životech, ale dílo zkázy pak dokonala ještě mohutná přílivová vlna, která se v jeho důsledku přivalila na město. Město se naštěstí poměrně rychle z této krize probudilo a dnes opět prosperuje. Jak se změnila místní krajina, je patrné v nedalekém Earthquake Park.

Městská ekonomika je hluboce propojena s bohatými aljašskými přírodními zdroji, zejména s ropou, zemním plynem a rybami. Dvě blízké vojenské základny armády Spojených států, vybudované během 2. světové války - Fort Richardson a Elmendorf Air Force Base jsou významnými místními zaměstnavateli. Anchorage je také sídlem hlavního mezinárodního letiště s názvem Ted Stevens Anchorage International Airport. Díky dálnici Glenn Highway, je napojeno na Alaska Highway, spojující Aljašku s Britskou Kolumbií a zbytkem USA.

Město není turisticky nijak zvlášť atraktivní, je to spíše strategické místo. Turisté zde buď připlují na lodi, nebo přistanou letadlem a poté odtud podnikají dobrodružné výpravy do vnitrozemí Aljašky. V Anchorage mohou nabrat zásoby na cestu, půjčit si auto nebo najmout průvodce. Je možné zde také přenocovat a načerpat síly na výpravu, nebo se aklimatizovat z časového posunu.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.

Anchorage – velkoměsto v srdci Aljašky

Anchorage – velkoměsto v srdci Aljašky

Stoleté výročí svého založení slaví letos město Anchorage, které je se svými přibližně 300 tisíci obyvateli největším městem Aljašky. Přestože tedy nemůže nabídnout žádné historické památky, ani bohatou historii, je velkým turistickým lákadlem. Může za to jeho poloha uprostřed aljašské divočiny i fakt, že bývá dějištěm mnoha sportovních soutěží a festivalů.

celý článek

 
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko