Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Noatak NP

Noatak National Preserve je dalším kusem aljašské nedotčené krajiny rozkládající se na území o rozloze 2 660 811 hektarů. Rezervace byla vyhlášena v roce 1978 a ve své podstatě jde o horami ohraničenou říční pánev.

Chráněná oblast Noatak National Preserve tvoří se sousedním národním parkem Gates of The Arctic a Kobuk Valley National Park jedno z nejrozsáhlejších chráněných území na světě. Rezervace se pyšní neporušeným ekosystémem a vyskytují se zde jedinečné druhy rostlin a živočichů. Narazit zde můžete na medvědy hnědé, soby karibu, losy, vlky, lišky, rosomáky, vydry říční i nespočet druhů vodního ptactva. Noatak je místem s největším výskytem ovcí Dallových na celé Aljašce.

Oblastí protéká řeka Nenana River, která byla vyhlášena významnou biosférickou rezervací, jelikož má jeden z nejméně narušených ekosystémů na světě. Řeka poskytuje skvělou příležitost pro milovníky raftingu, jízdy na kajaku a kanoích. Podél toku řeky se rozkládají nížiny, terén je otevřený a dobře přístupný. Můžete tak nerušeně pozorovat divoká zvířata, což ocení hlavně přírodovědci a fotografové. Nenana je domovem 20 druhů ryb, včetně čtyř druhů lososa. Mnohé z těchto ryb jsou důležitým zdrojem obživy pro místní obyvatele.

K oficiálním kempům je možné se dostat pouze motorovými čluny. Podnebí je v rezervaci poměrně dosti deštivé, silné nárazové větry nejsou nijak výjimečné. Léta jsou zde krátká a mírná, zatímco zimy dlouhé, drsné s extrémními teplotami. Během zimního období je zde navíc jen asi jedna hodina denního světla, jinak je tento kus Aljašky neustále ponořen ve tmě.

Turisté, kteří se do této oblasti chystají, by se proto měli vybavit velmi kvalitním, teplým a hlavně nepromokavým oblečením. Nesmí chybět kvalitní boty, pokud se vydáte do mokrého terénu, budou se vám hodit i boty rybářské.

 

Kontextová reklama.

  • USA - aktivní dovolená s CK Poznání

    Spojené státy jsou zemí nekonečných možností s nezapomenutelnými městy, úchvatnými parky a zajímavou historií. Abyste je důkladně poznali, musíte je navštívit několikrát za život. Začněte svůj americký sen třeba na východním pobřeží a objevujte s námi USA.
 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Poznejte USA

Pomůžeme vám s výběrem nejlepšího zájezdu nebo vám připravíme zájezd přesně na míru vašim požadavkům.

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko