Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Aleutian World War II NHA

Aleutské ostrovy – Aleuty představují 1900 km dlouhý řetězec ostrovů, jež oddělují Beringovo moře od Tichého oceánu. Těchto asi 110 ostrovů leží v Aleutském příkopu na rozloze 37 800 km2 a vybíhají jako mohutný řetěz od Aljašky až ke Komandorským ostrovům. Ostrovy jsou převážně sopečného původu, najdeme zde 36 činných a asi 44 vyhaslých sopek. Nejvyšší sopka dosahuje výšky 2857 metrů nad mořem. V červnu roku 1912 se mohutným výbuchem v ledovcovém údolí zrodila nová sopka, která následně dostala jméno Novarupta. Vznikla nedaleko osady Savanoski.

Jednotlivé ostrovy jsou směrem k západu u stále menší a vzdálenost mezi nimi se zvětšuje od 8 do l35 km. Úplně nejzápadněji je situován ostrov Attu, dalším z nejvzdálenějších od americké pevniny je také ostrůvek Shemya. Na Aleutech dnes žije okolo 8000 obyvatel, toho 3000 je původních Aleuťanů.

V 18. století obsadili Aleutské ostrovy a mnohá další území Aljašky Rusové. V roce 1867 však došlo k odkoupení těchto území Americkou vládou od Ruska za 7,2 milionů dolarů. Přesto byla tato koupě velmi rozumným krokem, s postupem času se totiž Aljaška začala rozvíjet a rostlo i její bohatství. Panuje zde chladné oceánské klima.  Aleuty byly i během 2. světové války místem četných bojů. Dnes jsou některá tato historicky významná místa chráněna jako oblast Národního dědictví války na Aleutech.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko