Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Aleutian World War II NHA

Aleutské ostrovy – Aleuty představují 1900 km dlouhý řetězec ostrovů, jež oddělují Beringovo moře od Tichého oceánu. Těchto asi 110 ostrovů leží v Aleutském příkopu na rozloze 37 800 km2 a vybíhají jako mohutný řetěz od Aljašky až ke Komandorským ostrovům. Ostrovy jsou převážně sopečného původu, najdeme zde 36 činných a asi 44 vyhaslých sopek. Nejvyšší sopka dosahuje výšky 2857 metrů nad mořem. V červnu roku 1912 se mohutným výbuchem v ledovcovém údolí zrodila nová sopka, která následně dostala jméno Novarupta. Vznikla nedaleko osady Savanoski.

Jednotlivé ostrovy jsou směrem k západu u stále menší a vzdálenost mezi nimi se zvětšuje od 8 do l35 km. Úplně nejzápadněji je situován ostrov Attu, dalším z nejvzdálenějších od americké pevniny je také ostrůvek Shemya. Na Aleutech dnes žije okolo 8000 obyvatel, toho 3000 je původních Aleuťanů.

V 18. století obsadili Aleutské ostrovy a mnohá další území Aljašky Rusové. V roce 1867 však došlo k odkoupení těchto území Americkou vládou od Ruska za 7,2 milionů dolarů. Přesto byla tato koupě velmi rozumným krokem, s postupem času se totiž Aljaška začala rozvíjet a rostlo i její bohatství. Panuje zde chladné oceánské klima.  Aleuty byly i během 2. světové války místem četných bojů. Dnes jsou některá tato historicky významná místa chráněna jako oblast Národního dědictví války na Aleutech.

 

Kontextová reklama.

  • USA - aktivní dovolená s CK Poznání

    Spojené státy jsou zemí nekonečných možností s nezapomenutelnými městy, úchvatnými parky a zajímavou historií. Abyste je důkladně poznali, musíte je navštívit několikrát za život. Začněte svůj americký sen třeba na východním pobřeží a objevujte s námi USA.
 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Poznejte USA

Pomůžeme vám s výběrem nejlepšího zájezdu nebo vám připravíme zájezd přesně na míru vašim požadavkům.

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko