Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Aniakchak NM&P

Na jihozápadě Aljašky se v oblasti ostrovního pásu Aleut na Aljašském poloostrově nachází chráněná oblast Aniakchak National Monument and Preserve. Založena byla v roce 1978 na ploše 244 040 hektarů a dnes ochraňuje divoce žijící druhy živočichů, endemické druhy rostlin a unikátní přírodní prostředí.

Rezervaci dominuje stratovulkán Aniakchak, jehož kráter má v průměru téměř 10 kilometrů a dosahuje hloubky kolem 600 metrů. I když dosahuje výšky jen 1341 metrů nad mořem, je pro své ohromující rozměry považován za jednu z největších sopek svého druhu na světě. Její vznik se datuje do roku 1645, kdy zde proběhla mohutná erupce. Ještě dnes je to sopka činná a v minulosti vytvořila nejméně deset lávových proudů. K poslední doložené erupci došlo v roce 1931. Uprostřed kráteru (kaldery) se nachází jezero Surprise, které je zdrojem vody pro řeku Aniakchak.

Kvůli odlehlé lokalitě, špatné dostupnosti a neustále nepříznivému počasí je Aniakchak jedním z nejméně navštěvovaných míst na Aljašce. Pokud se to těchto míst přesto vydáte, vybavte se kvalitním a teplým oblečením, které vám zajistí ochranu před nepříjemnými změnami počasí. V oblasti neexistují žádné oficiální turistické trasy, proto se většinou budete prodírat neprostupným lesem, v tom lepším případě se vydáte po některé zvířecí stezce.

Tady ale pamatujte na zásady, kterými je nutné se řídit v případě setkání třeba s medvědem. Během cesty dělejte pokud možno hluk, abyste informovali divoká zvířata o vašem pohybu. Nikdy se do těchto neprobádaných končin nevydávejte sami, ale v početné skupině. Před cestou byste o své trase měli také informovat místní ochranáře parku nebo rangery, kteří by vás v případě nehody mohli na trase najít. Není totiž možné počítat s tím, že po cestě narazíte na vám podobné dobrodruhy. Musíte spoléhat jen sami na sebe. Pro vstup do parku není třeba mít žádné speciální povolení.

Další důležité informace vám poskytne informační centrum v King Salmon. V návštěvnickém centru máte možnost se seznámit s bohatou historií Aljašky a ocenit místní přírodu i kulturu. Prohlédnout si zde můžete velkou sbírku přírodopisných filmů o Aljašce, najdete zde knihovnu s mapami, navigacemi, videi, plakáty a dalšími věcmi.

Řeka Aniakchak protékající tímto územím je vyhledávaným místem pro milovníky raftingu.  I při této adrenalinové zábavě je třeba brát zřetel na neustálou proměnlivost počasí. Extrémně prudký vítr, který zde není ničím výjimečným, vám může pěkně zkomplikovat výlet. Řeka navíc protéká v některých místech jen úzkou soutěskou mezi skalami, proto je nutné se na takovýto výlet vydat s profesionály, kteří ovládají přesné manévrování. Po řece Aniakchak River můžete doplout až k Tichému oceánu a pozorovat přitom tuleně, mořské vydry, mořské ptáky a dravé orly.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko