Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Lake Clark NP&P

Na jihozápadě Aljašky se rozkládá národní park Lake Clark National Park, který zde byl vyhlášen v roce 1978 a dnes zaujímá území o rozloze 16 308 km2. Národní park zde byl vyhlášen proto, aby byla zajištěna ochrana zdejší mimořádně krásné krajiny, najdete zde sopky, ledovce, divoké řeky i vodopády. Místní obyvatelé zde stále žijí tradičním způsobem života. Arktická krajina je domovem volně žijících živočichů, zdejší řeky jsou plné všelijakých ryb, nejvíce se zde však daří červeným lososům.

Národní park je situován na rozhraní horských pásem Alaska Range a Aleutian Range. Nachází se zde dvě aktivní sopky Iliamna a Redoubt, jejichž ledovcem pokryté vrcholky dosahují výšky přes 3000 metrů nad mořem. Činnosti obou sopek jsou neustále sledovány v Alaska Volcano Observatory. Z úpatí jim stéká nespočet vodopádů a vodních kaskád. Na pobřeží se rozkládají husté a neproniknutelné lesy. Horské oblasti a náhorní plošiny jsou rovněž posety nejméně deseti jezery se smaragdově zelenou vodou, která přitéká z tajících ledovců.

Součástí parku jsou také četná jezera kolem zálivu Bristol Bay. Jezero Clark je pro svou polohu někdy nazýváno také jako srdce Aljašky. Rádi ho vyhledávají milovníci rybaření, kteří sem jezdí chytat lososy a mnohé další velké ryby. Jelikož do parku nevede žádná silnice, je přístup možný pouze letecky nebo lodí. Letadlem je možné se dostat až na Wolverine Creek, který leží přímo v rezervaci Lake Clark Wilderness Preserve. Můžete se motorovým člunem projet po řece a pozorovat hnědé medvědy, kteří na břehu řeky číhají na táhnoucí lososy. Oblast si oblíbili také fotografové, je pro ně skvělým místem, kde mohou nerušeně dokumentovat divokou přírodu.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko