Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Lake Clark NP&P

Na jihozápadě Aljašky se rozkládá národní park Lake Clark National Park, který zde byl vyhlášen v roce 1978 a dnes zaujímá území o rozloze 16 308 km2. Národní park zde byl vyhlášen proto, aby byla zajištěna ochrana zdejší mimořádně krásné krajiny, najdete zde sopky, ledovce, divoké řeky i vodopády. Místní obyvatelé zde stále žijí tradičním způsobem života. Arktická krajina je domovem volně žijících živočichů, zdejší řeky jsou plné všelijakých ryb, nejvíce se zde však daří červeným lososům.

Národní park je situován na rozhraní horských pásem Alaska Range a Aleutian Range. Nachází se zde dvě aktivní sopky Iliamna a Redoubt, jejichž ledovcem pokryté vrcholky dosahují výšky přes 3000 metrů nad mořem. Činnosti obou sopek jsou neustále sledovány v Alaska Volcano Observatory. Z úpatí jim stéká nespočet vodopádů a vodních kaskád. Na pobřeží se rozkládají husté a neproniknutelné lesy. Horské oblasti a náhorní plošiny jsou rovněž posety nejméně deseti jezery se smaragdově zelenou vodou, která přitéká z tajících ledovců.

Součástí parku jsou také četná jezera kolem zálivu Bristol Bay. Jezero Clark je pro svou polohu někdy nazýváno také jako srdce Aljašky. Rádi ho vyhledávají milovníci rybaření, kteří sem jezdí chytat lososy a mnohé další velké ryby. Jelikož do parku nevede žádná silnice, je přístup možný pouze letecky nebo lodí. Letadlem je možné se dostat až na Wolverine Creek, který leží přímo v rezervaci Lake Clark Wilderness Preserve. Můžete se motorovým člunem projet po řece a pozorovat hnědé medvědy, kteří na břehu řeky číhají na táhnoucí lososy. Oblast si oblíbili také fotografové, je pro ně skvělým místem, kde mohou nerušeně dokumentovat divokou přírodu.

 

Kontextová reklama.

  • USA - aktivní dovolená s CK Poznání

    Spojené státy jsou zemí nekonečných možností s nezapomenutelnými městy, úchvatnými parky a zajímavou historií. Abyste je důkladně poznali, musíte je navštívit několikrát za život. Začněte svůj americký sen třeba na východním pobřeží a objevujte s námi USA.
 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Poznejte USA

Pomůžeme vám s výběrem nejlepšího zájezdu nebo vám připravíme zájezd přesně na míru vašim požadavkům.

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko