Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Yukon - Charley Rivers NP

Na jihu Aljašky se podél kanadských hranic se rozkládá národní rezervace Yukon – Charley Rivers. Jde o nedotčenou divokou část Aljašky s významnými paleontologickými a archeologickými nalezišti, které poskytují cenné informace o životním prostředí před tisíci lety. Rezervace byla vyhlášena v roce 1978 a ochraňuje 142 km povodí Charley River a 185 km povodí Yukon River. Celková rozloha Yukon – Charley Rivers je 10 212 kilometrů čtverečních.

Oblast je plná památek a pozůstatků z období zlaté horečky, která tady probíhala okolo roku 1898. Rezervace Charley Rivers je poměrně obtížně dostupná, nevedou sem žádné silnice, proto je jedinou možností dopravy letadlo nebo loď. Při návštěvě rezervace je dobré myslet na to, že zde nenajdete žádná komerční zařízení, jako jsou obchody, proto si musíte vše s sebou přivézt. Důležité je mít s sebou kvalitní nepromokavé a větru odolné oblečení, nezapomínejte ani na účinný repelent proti všudypřítomnému hmyzu. Velký pozor dávejte také na vhodné skladování potravin. Ty totiž mohou svou vůní přilákat nezvané hosty, jako jsou medvědi hnědí, kteří v této oblasti žijí.

Dalšími obyvateli rezervace jsou kromě hnědých medvědů také medvědi grizzly, vlci, rosomáci a ovce Dallovy. Žijí zde početné druhy vodních i dravých ptáků. Oblast vyhledávají milovníci raftingu a jízdy na kanoích. Na řece Charley River se nachází četné peřeje, což jízdě dodává ten správný adrenalinový nádech.  V zimních měsících pak řeka zamrzá. Podél koryta řeky se nachází poměrně hustě zalesněné kopce. Používání vodních skútrů nebo vodních lyží je v rezervaci zakázáno.

Yukon – Charley Rivers je skvělým místem pro milovníky pěší turistiky, kterým se zde naskýtají neomezené možnosti výletů. Nejsou zde žádné oficiální trasy, proto byste každý svůj výlet do hor měli nahlásit místním rangerům, kteří budou v případě nehody vědět kde vás hledat. Pohybujete se v nadmořské výšce mezi 3000 a 3500 metry, v krajině plné jedinečných scenérií a přírodních krás. Během výletu se může stát, že narazíte na některého z volně žijících živočichů. Na své si zde tak přijdou také fotografové.

 

Kontextová reklama.

  • USA - aktivní dovolená s CK Poznání

    Spojené státy jsou zemí nekonečných možností s nezapomenutelnými městy, úchvatnými parky a zajímavou historií. Abyste je důkladně poznali, musíte je navštívit několikrát za život. Začněte svůj americký sen třeba na východním pobřeží a objevujte s námi USA.
  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do SAE

Poznejte Spojené Arabské Emiráty - Dubaj, Abu Dhabí, Šardžá a užijte si pohyb v plážovém resortu. S polopenzí, českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko