Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Kobuk Valley NP

Na severozápadě Aljašky se rozkládá na ploše 6 757 km2 národní park Kobuk Valley. Park je situován asi 40 km na sever od polárního kruhu, kde ho obklopují pohoří Baird Mountains a Waring Mountains.

Kobuk Valley je považován za jeden z nejdivočejších národních parků Spojených států amerických – neexistují zde žádné silnice ani přístupové cesty. Jedinou možností, jak se dá do parku dostat je využít letecké dopravy. V něm samotném už pak najdete mnoho turistických tras. V zimě se park stává vyhledávaným místem pro jízdu se psím spřežením.

Parkem protéká řeka Kobuk, která mu vlastně dala jméno. Jeho součástí je také 65 km2 pískových dun, které zde po mnoho tisíc let vznikaly činností ledovců. Samotný park byl vyhlášen v roce 1980 a dnes uchovává jedinečnou, divokou a nedotřenou aljašskou přírodu, která se stala domovem pro mnoho druhů volně žijících zvířat. Například právě přes písečné duny Great Kobuk Sand Dunes verdou migrační trasy sobů karibu.

Národní park Kobuk Valley tvoří se sousedními chráněnými oblastmi Noatak National Preserve a Gates of the Arctic jedno z nejrozsáhlejších chráněných území na světě.

 

Kontextová reklama.

  • USA - aktivní dovolená s CK Poznání

    Spojené státy jsou zemí nekonečných možností s nezapomenutelnými městy, úchvatnými parky a zajímavou historií. Abyste je důkladně poznali, musíte je navštívit několikrát za život. Začněte svůj americký sen třeba na východním pobřeží a objevujte s námi USA.
 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Poznejte USA

Pomůžeme vám s výběrem nejlepšího zájezdu nebo vám připravíme zájezd přesně na míru vašim požadavkům.

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko