Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Kobuk Valley NP

Na severozápadě Aljašky se rozkládá na ploše 6 757 km2 národní park Kobuk Valley. Park je situován asi 40 km na sever od polárního kruhu, kde ho obklopují pohoří Baird Mountains a Waring Mountains.

Kobuk Valley je považován za jeden z nejdivočejších národních parků Spojených států amerických – neexistují zde žádné silnice ani přístupové cesty. Jedinou možností, jak se dá do parku dostat je využít letecké dopravy. V něm samotném už pak najdete mnoho turistických tras. V zimě se park stává vyhledávaným místem pro jízdu se psím spřežením.

Parkem protéká řeka Kobuk, která mu vlastně dala jméno. Jeho součástí je také 65 km2 pískových dun, které zde po mnoho tisíc let vznikaly činností ledovců. Samotný park byl vyhlášen v roce 1980 a dnes uchovává jedinečnou, divokou a nedotřenou aljašskou přírodu, která se stala domovem pro mnoho druhů volně žijících zvířat. Například právě přes písečné duny Great Kobuk Sand Dunes verdou migrační trasy sobů karibu.

Národní park Kobuk Valley tvoří se sousedními chráněnými oblastmi Noatak National Preserve a Gates of the Arctic jedno z nejrozsáhlejších chráněných území na světě.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko