Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Bering Land Bridge NP

Jako Bering Land Bridge jsou označovány pozůstatky pevninského mostu, který v minulosti spojoval Aljašku s Asií. Toto chráněné přírodní území bylo za národní park vyhlášeno v roce 1978 a dnes se rozkládá na území o rozloze 1 092 162 hektarů.

Před 12 tisíci lety, v době poslední doby ledové se snížila hladina vody a odhalila se tak pevnina, která spojovala Aljašku s ruským Čukotským poloostrovem.  Lidem, zvířatům i rostlinám tak byla umožněna migrace mezi těmito dvěma kontinenty. Archeologové následně tento most pojmenovali jako Beringia. Dnes lidé z těchto dvou oblastí mluví stejnými jazyky, mají stejné tradice a zvyky a jsou závislí na okolní přírodě. A to i přesto, že je opět odděluje voda. V roce 1990 podepsal americký prezident George Bush a ruský prezident Michail Gorbačov dohodu o vytvoření Mezinárodního historického parku.

Národní park Bering Land Bridge je dnes vyhledávaným cílem nejrůznějších výzkumníků a přírodovědců. V této divoké přírodě žije velká spousta živočichů a najdeme zde i endemické druhy rostlin. Rozmanitá krajina parku se stala domovem pro medvědy, mrože, ptáky, ryby, rosomáky, lišky a další zvířata a výrazně se zde přispívá k jejich ochraně.

Lidé žijící v blízkosti parku jsou závislí na zdejší přírodě a žijí s ní v souladu. Stejně jako další americké parky, je i Bering Land Bridge jakýmsi živoucím muzeem. Obyvatelé z nejrůznějších koutů oblasti se zde během roku potkávají na všelijakých akcích a loveckých festivalech. Vláda se snaží spolupracovat a pomáhat lidem na obou stranách parku, jak na Čukotce, tak na Aljašce. Snahou je překonat jakési informační a kulturní bariéry a sjednotit místní rodiny.

 

Kontextová reklama.

  • USA - aktivní dovolená s CK Poznání

    Spojené státy jsou zemí nekonečných možností s nezapomenutelnými městy, úchvatnými parky a zajímavou historií. Abyste je důkladně poznali, musíte je navštívit několikrát za život. Začněte svůj americký sen třeba na východním pobřeží a objevujte s námi USA.
 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Poznejte USA

Pomůžeme vám s výběrem nejlepšího zájezdu nebo vám připravíme zájezd přesně na míru vašim požadavkům.

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko