Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Bering Land Bridge NP

Jako Bering Land Bridge jsou označovány pozůstatky pevninského mostu, který v minulosti spojoval Aljašku s Asií. Toto chráněné přírodní území bylo za národní park vyhlášeno v roce 1978 a dnes se rozkládá na území o rozloze 1 092 162 hektarů.

Před 12 tisíci lety, v době poslední doby ledové se snížila hladina vody a odhalila se tak pevnina, která spojovala Aljašku s ruským Čukotským poloostrovem.  Lidem, zvířatům i rostlinám tak byla umožněna migrace mezi těmito dvěma kontinenty. Archeologové následně tento most pojmenovali jako Beringia. Dnes lidé z těchto dvou oblastí mluví stejnými jazyky, mají stejné tradice a zvyky a jsou závislí na okolní přírodě. A to i přesto, že je opět odděluje voda. V roce 1990 podepsal americký prezident George Bush a ruský prezident Michail Gorbačov dohodu o vytvoření Mezinárodního historického parku.

Národní park Bering Land Bridge je dnes vyhledávaným cílem nejrůznějších výzkumníků a přírodovědců. V této divoké přírodě žije velká spousta živočichů a najdeme zde i endemické druhy rostlin. Rozmanitá krajina parku se stala domovem pro medvědy, mrože, ptáky, ryby, rosomáky, lišky a další zvířata a výrazně se zde přispívá k jejich ochraně.

Lidé žijící v blízkosti parku jsou závislí na zdejší přírodě a žijí s ní v souladu. Stejně jako další americké parky, je i Bering Land Bridge jakýmsi živoucím muzeem. Obyvatelé z nejrůznějších koutů oblasti se zde během roku potkávají na všelijakých akcích a loveckých festivalech. Vláda se snaží spolupracovat a pomáhat lidem na obou stranách parku, jak na Čukotce, tak na Aljašce. Snahou je překonat jakési informační a kulturní bariéry a sjednotit místní rodiny.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko