Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Alagnak Wild River

Poloostrovem Aljaška protéká divoká řeka Alagnak, která tvoří rozsáhlé meandry až k zálivu Bristol Bay.  Tato oblast drsné aleutské přírody se stala domovem pro mnoho druhů volně žijících živočichů a to je také jeden z důvodů, proč byla vyhlášena národním parkem Alagnak Wild River. Setkat se zde můžete například s medvědy hnědými, losy, vlky, bobry a nad hlavami vám budou kroužit majestátní orli.

Oblast kolem řeky Alagnak je považována za zemi medvědů. Návštěvníci proto v zájmu vlastní bezpečnosti musí dodržovat některá zásadní pravidla. Jelikož jsou medvědi aktivní jak přes den, tak i v noci, musíte být neustále ve střehu. Zvláště pak hlídat potraviny a nenechávat je na dostupných místech. Potraviny s výrazným aroma pak pečlivě zabalit, aby medvědy ještě více nepřitahovaly. Medvědi totiž velmi rychle zjistili, že kde jsou lidé, tam je i dostatek potravy.

Pokud se návštěvníci budou chovat obezřetně, mohou vychutnávat nedotčenou přírodu i značné kulturní dědictví, které se na jihozápadě Aljašky dochovalo. Řeka Alagnak je součástí 3210 mil rozsáhlé chráněné přírody a stala se jednou z nejpopulárnějších destinací pro rybolov na Aljašce. Perfektním místem, kde se můžete utábořit je Alaska River View Lodge.

Pobřeží je omýváno Beringovým mořem a čerstvá přílivová voda je ideální pro rybolov. Řeky jsou zde plné ryb, zejména pstruhů duhových, štik, lipanů a pěti druhů lososa. Proto přitahují milovníky rybaření z celé Ameriky. Do národního parku však nevede žádná silnice a přístup je tak umožněn pouze letadlem. Mělká voda se zde střídá s hlubokou, proto se musí rybáři mnohdy brodit za lepšími úlovky třeba až doprostřed řeky. Ta se zde rozděluje na stovky menších kanálů, kde se lososi rádi třou.

Pro oblast zálivu Bristol Bay jsou typické časté mlhy, zamračené počasí s deštěm a větrem. Během zimního období je půda zamrzlá, ale řeky zůstávají většinou průchodné, případně se na nich vytváří tenké vrstvy ledu. Návštěvníci parku by měli vždy pamatovat na kvalitní teplé oblečení, protože počasí může být opravdu nevyzpytatelné i během léta.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko