Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Cape Krusenstern NM

Severně od polárního kruhu se rozkládá oblast Cape Krusenstern, která byla v roce 1978 prohlášena za národní památku. Jde o významnou archeologickou lokalitu, kde byly nalezeny pozůstatky více než 4000 let starého původního osídlení. Oblast tak láká mnoho přírodovědců, historiků a archeologů, kteří zkoumají život před mnoha staletími.

Najdeme zde památník připomínající zlatou horečku, která zde vyvrcholila v roce 1898. Cape Krusenstern je jednou z dalších oblastí nedotčené aljašské přírody rozkládající se na ploše 262 828 hektarů.  Toto území se stalo domovem pro nespočetné druhy divokých zvířat, jako jsou medvědi hnědí a grizzly, vlci, rosomáci, losy, sobi karibu, pižmoni, zajíci, lišky a ovce Dallovy. Můžete zde spatřit také tuleně vousaté, kteří jsou největší z arktických tuleňů a mohou dosahovat hmotnosti až 800 kg.

Stejně jako ostatní části Aljašky, je i Cape Krusenstern bohatý na přírodní zdroje. Krajina je z velké části tvořena travnatou tundrou. Rovinaté pobřeží je poseto rozlehlými lagunami, kolem kterých se zvedají nízké vápencové kopce. Ve vyšších nadmořských výškách najdeme keře a lišejníky. Nejvyšším bodem je hora Mt. Noak. Oblast je také protkána řadou řek, které jsou velmi bohaté na ryby a přitahují tak rybáře ze všech koutů Ameriky. Rezervace ochraňuje jedinečné rostlinné a živočišné druhy a snaží se uchovat jejich přirozené prostředí v původní a nedotčené podobě. Na vlastní kůži zde tak můžete okusit tu pravou divokou Aljašku.

Na své si zde přijdou jak milovníci historie, rybolovu, pěší turistiky, tak i raftingu a jízdě na kajaku. Neexistují zde však žádné oficiální stezky, buďte tedy vybaveni mapou, kompasem nebo navigací. V každém případě vždy nahlaste rangerům, kam máte namířeno, abyste předešli problémům, když se třeba ztratíte. Nezapomeňte ani na kvalitní nepromokavé oblečení a boty.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko