Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Cape Krusenstern NM

Severně od polárního kruhu se rozkládá oblast Cape Krusenstern, která byla v roce 1978 prohlášena za národní památku. Jde o významnou archeologickou lokalitu, kde byly nalezeny pozůstatky více než 4000 let starého původního osídlení. Oblast tak láká mnoho přírodovědců, historiků a archeologů, kteří zkoumají život před mnoha staletími.

Najdeme zde památník připomínající zlatou horečku, která zde vyvrcholila v roce 1898. Cape Krusenstern je jednou z dalších oblastí nedotčené aljašské přírody rozkládající se na ploše 262 828 hektarů.  Toto území se stalo domovem pro nespočetné druhy divokých zvířat, jako jsou medvědi hnědí a grizzly, vlci, rosomáci, losy, sobi karibu, pižmoni, zajíci, lišky a ovce Dallovy. Můžete zde spatřit také tuleně vousaté, kteří jsou největší z arktických tuleňů a mohou dosahovat hmotnosti až 800 kg.

Stejně jako ostatní části Aljašky, je i Cape Krusenstern bohatý na přírodní zdroje. Krajina je z velké části tvořena travnatou tundrou. Rovinaté pobřeží je poseto rozlehlými lagunami, kolem kterých se zvedají nízké vápencové kopce. Ve vyšších nadmořských výškách najdeme keře a lišejníky. Nejvyšším bodem je hora Mt. Noak. Oblast je také protkána řadou řek, které jsou velmi bohaté na ryby a přitahují tak rybáře ze všech koutů Ameriky. Rezervace ochraňuje jedinečné rostlinné a živočišné druhy a snaží se uchovat jejich přirozené prostředí v původní a nedotčené podobě. Na vlastní kůži zde tak můžete okusit tu pravou divokou Aljašku.

Na své si zde přijdou jak milovníci historie, rybolovu, pěší turistiky, tak i raftingu a jízdě na kajaku. Neexistují zde však žádné oficiální stezky, buďte tedy vybaveni mapou, kompasem nebo navigací. V každém případě vždy nahlaste rangerům, kam máte namířeno, abyste předešli problémům, když se třeba ztratíte. Nezapomeňte ani na kvalitní nepromokavé oblečení a boty.

 

Kontextová reklama.

  • USA - aktivní dovolená s CK Poznání

    Spojené státy jsou zemí nekonečných možností s nezapomenutelnými městy, úchvatnými parky a zajímavou historií. Abyste je důkladně poznali, musíte je navštívit několikrát za život. Začněte svůj americký sen třeba na východním pobřeží a objevujte s námi USA.
 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Poznejte USA

Pomůžeme vám s výběrem nejlepšího zájezdu nebo vám připravíme zájezd přesně na míru vašim požadavkům.

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko