Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Kenai Fjords NP

V roce 1980 byl na jihu Aljašky založen jeden z mála dostupných národních parků – Kenai Fjords, rozkládající se na ploše 2500 km2. Je situován asi 200 km od města Anchorage a jakousi vstupní branou do parku je Seward, kam se lze dostat po železnici. Ta je však v provozu pouze v letních měsících.

Odtud je pak možné pokračovat prašnou cestou až k ledovcovému splazu Exit Glacier vystupujícímu z ledovce Harding. V létě je možné sem dojet autem ze Seward Highway. V zimě pak můžete využít pomoci lyží, sněžného skútru, psího spřežení nebo sněžnic. Do ostatních částí parku je možné se dostat pouze lodí nebo letecky.

Harding je největším ledovcem nacházejícím se v Národním parku Kenai Fjords, i když jeho čtvrtina z parku vybíhá. Zabírá území o rozloze 1500 km2. Ledovec je napájen asi 30 dalšími ledovcovými splazy, z nichž asi 8 stéká do oceánu. Nejvyššími vrcholy parku jsou Palisade s výškou 1760 metrů a Phoenix měřící 1560 metrů nad mořem. Více jak polovina parku je pokrytá ledovcem. Nezapomenutelným zážitkem je letecký výlet nad oblastí, kdy můžete z ptačí perspektivy pozorovat ledovce a fjordy.

Zdejší fjordy jsou velkými lákadly pro zvědavé návštěvníky, kteří v nich chtějí pozorovat volně žijící živočichy. Kenai Fjords se stal domovem pro medvědy, losy, orly, tuleně, vydry a mnohé další. Na jaře a v zimě je zde pak možné sledovat tahy velryb. Za fjordy jsou zde považovány úzké či širší mořské zátoky, které vznikly činností ledovců.  Na některých místech je dobře vidět, jaký vliv mají zdejší ledovce na krajinu.  Údolí dostatečně vzdálená od ledovců jsou postupně zarůstány vegetací, čím blíže jste k ledovci, tím se vegetace vytrácí.

Tento nejmenší aljašský národní park uchovává krásnou a jedinečnou divokou krajinu, stal se lákadlem pro milovníky fotografování, dobrodružství, přírody a na své si zde díky bohatým vodám přijdou také rybáři. Během slunečných dnů se zde vytvářejí nádherná panoramata, jejichž obraz vám zůstane ve vzpomínkách navždy.

 

Kontextová reklama.

  • USA - aktivní dovolená s CK Poznání

    Spojené státy jsou zemí nekonečných možností s nezapomenutelnými městy, úchvatnými parky a zajímavou historií. Abyste je důkladně poznali, musíte je navštívit několikrát za život. Začněte svůj americký sen třeba na východním pobřeží a objevujte s námi USA.
  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2019

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko