Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Zion NP

Národní park Zion se rozkládá na jihozápadě Spojených států amerických, poblíž města Springdale v Utahu. Má výbornou polohu na rozhraní tří geografických oblastí – Colorado Plateau, Great Basin a Mojave Desert.  Nejen to z něj však dělá jeden z nejvyhledávanějších turistických cílů. Přitažlivé jsou zejména pozoruhodné geologické útvary, které se na jeho území nachází a také pestrá paleta rostlin a živočichů.

Před asi 13 miliony let pokrývalo území dnešního národního parku moře, které se posléze odpařilo, a říčka Virgin si začala krajinou sedimentu prorážet svou cestu.  Jejím působením se vytvořily více než 700 metrů vysoké útesy. Útesy jsou dnes přístupné turistům, na některé vede dokonce značený chodník. Je vak třeba říct, že cesta na vrchol není pro každého. Místy se totiž musí překonávat úzká místa, kdy pod sebou máte třeba i více než stometrovou propast. Slabší povahy a lidé trpící závratěmi by měli zůstat raději v dole bezpečí. Výhledy, které se poté z vrcholu útesu naskýtají, však stojí za trochu strachu. Nejvyššími vrcholy jsou Coalpits Wash s výškou 1117 metrů a Horse Ranch Mountain měřící 2660 metrů nad mořem.

Původní název parku byl po jeho založení v roce 1909 Mukuntuweap National Monument, v roce 1919 však došlo k jeho přejmenování na Národní park Zion. Park byl také původně rozdělen na dvě části. Oblast zvaná Kolob Canyons byla nejdříve v roce 1937 vyhlášena samostatnou chráněnou oblastí Zion National Monument, ale v roce 1956 se stala součástí Národního parku Zion.

Když sem v 60. letech 19. století zavítali první mormonští osadníci, byli místem naprosto okouzleni a mysleli si, že konečně našli svou Zemi zaslíbenou. Nejvyšší představený této církve Brigham Young však prohlásil, že je místo sice nádherné, ale není to žádný Sion (Zion). Slovo Zion pochází z hebrejštiny a znamená posvátní místo. Celý park je nakonec pojmenován po nejznámějším kaňonu Zion Canyon. Ten dostal jméno od jednoho z prvních mormonských osadníků Isaaca Behunina, který sem přišel kolem roku 1860.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko