Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Snowbasin

Ve státě Utah se v krásné přírodě Skalistých hor ukrývá lyžařské středisko Snowbasin. Leží asi 80 km od hlavního města Salt Lake City a patří k nejstarším stálým zimním střediskům v USA. Sjezdovky byly otevřeny již v roce 1946 a jejich konečnou podobu utvářel olympijský vítěz Bernhard Russi. Dnes areál nabízí bezpočet sjezdových tratí, které jsou pravidelně upravovány a umožňují tak lyžování od rána až do večera. Návštěvníkům zde bohužel chybí jakési zázemí ve formě lyžařské vesničky a nedostatečné jsou také poskytované služby, které jsou běžné v alpských střediscích. Bylo zde vybudováno jen rozlehlé parkoviště, pár restaurací a tribuna pro návštěvníky. To je však kompenzováno skvělými lyžařskými terény. Lyžaře na svazích přepravují moderní vleky a lanovky, které jsou obsluhovány početným a usměvavým personálem. Vleků je zde dostatek k tomu, aby byly schopny přepravit všechny návštěvníky, kteří se do tohoto odlehlého střediska vypraví. Součástí areálu je i lyžařská škola, kterou vedou zkušení instruktoři. Místní sjezdové tratě jsou nově vybudované a většina z nich má velmi náročný charakter. Některé technicky náročné úseky se skoky mají sklon dosahující až 78 %. Tyto strmé svahy proto byly vybrány ke konání soutěží ve sjezdovém lyžování a Super G. Ve Snowbasinu se v roce 2002 jel olympijský závod kombinace sjezdařů.

 

Kontextová reklama.

  • USA - aktivní dovolená s CK Poznání

    Spojené státy jsou zemí nekonečných možností s nezapomenutelnými městy, úchvatnými parky a zajímavou historií. Abyste je důkladně poznali, musíte je navštívit několikrát za život. Začněte svůj americký sen třeba na východním pobřeží a objevujte s námi USA.
 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Poznejte USA

Pomůžeme vám s výběrem nejlepšího zájezdu nebo vám připravíme zájezd přesně na míru vašim požadavkům.

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko