Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Snowbasin

Ve státě Utah se v krásné přírodě Skalistých hor ukrývá lyžařské středisko Snowbasin. Leží asi 80 km od hlavního města Salt Lake City a patří k nejstarším stálým zimním střediskům v USA. Sjezdovky byly otevřeny již v roce 1946 a jejich konečnou podobu utvářel olympijský vítěz Bernhard Russi. Dnes areál nabízí bezpočet sjezdových tratí, které jsou pravidelně upravovány a umožňují tak lyžování od rána až do večera. Návštěvníkům zde bohužel chybí jakési zázemí ve formě lyžařské vesničky a nedostatečné jsou také poskytované služby, které jsou běžné v alpských střediscích. Bylo zde vybudováno jen rozlehlé parkoviště, pár restaurací a tribuna pro návštěvníky. To je však kompenzováno skvělými lyžařskými terény. Lyžaře na svazích přepravují moderní vleky a lanovky, které jsou obsluhovány početným a usměvavým personálem. Vleků je zde dostatek k tomu, aby byly schopny přepravit všechny návštěvníky, kteří se do tohoto odlehlého střediska vypraví. Součástí areálu je i lyžařská škola, kterou vedou zkušení instruktoři. Místní sjezdové tratě jsou nově vybudované a většina z nich má velmi náročný charakter. Některé technicky náročné úseky se skoky mají sklon dosahující až 78 %. Tyto strmé svahy proto byly vybrány ke konání soutěží ve sjezdovém lyžování a Super G. Ve Snowbasinu se v roce 2002 jel olympijský závod kombinace sjezdařů.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko