Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Cedar Breaks NM

Národní monument Cedar Breaks byl vyhlášen v roce 1993 a svým vzhledem se může rovnat nedalekému Národnímu parku Bryce Canyon. Kaňon Cedar Breaks je přibližně 5 km dlouhý a až 500 metrů hluboký. Rozkládá se poblíž národního parku Zion a nejbližším městem je Cedar City. Cedar Breaks NM se zařezává do náhorní plošiny Markagunt Plateau, která byla v období před více jak 65 miliony let pokrytá jezerem Lake Claron.

Právě toto jezero pak umožnilo vznik této roztodivné krajiny. Na jeho dně se totiž ukládaly vápenaté schránky drobných živočichů a množství suti, která sem byla připlavena řekami. Během následujících tisíců let docházelo k opakovanému vysychání jezera a sedimenty překryl navátý písek. Střídání klimatu pak způsobilo odlišné složení jednotlivých vrstev a také odlišné zabarvení. Vyzdvižení celé oblasti má za následek sopečná činnost.

K hlavním zajímavostem monumentu patří rozsáhlý kamenný amfiteátr, ve kterém byly erozí odhaleny jednotlivé různě zbarvené vrstvy hornin. Původní indiánské obyvatelstvo nazývalo tuto oblast kvůli pestrému zbarvení „Kruhem malovaných útesů“ nebo „Zemí zkamenělé duhy“. Na dno amfiteátru se kvůli příliš strmým stěnám nedá sestoupit. Pro návštěvníky jsou v parku připraveny tři krátké pěší trasy - Ramparts Trail, Alpine Pond Trail a Rattlesnake Creek Trail. Vedou méně strmými částmi parku a i tak nabízí jedinečné rozhledy do krajiny. Park lemuje v délce 5 km silnice Hwy148, v jejíž blízkosti jsou vybudované vyhlídky. Žádný návštěvník by tak neměl vynechat místa jako Point Supreme, Sunset View, Chessmen Ridge Overlook a North View, což jsou nejznámější vyhlídky.

Nadmořská výška oblasti dosahuje až 3190 metrů, což se odráží na poměrně tuhých zimách s bohatými sněhovými srážkami. Místy leží až 6 metrů hrubá sněhová pokrývka, proto je území monumentu od listopadu až do konce dubna uzavřeno pro návštěvníky. V blízkosti vyhlídky Point Supreme se nachází malé návštěvnické centrum i kemp.

 

Kontextová reklama.

  • USA - aktivní dovolená s CK Poznání

    Spojené státy jsou zemí nekonečných možností s nezapomenutelnými městy, úchvatnými parky a zajímavou historií. Abyste je důkladně poznali, musíte je navštívit několikrát za život. Začněte svůj americký sen třeba na východním pobřeží a objevujte s námi USA.
  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Zažijte neopakovatelnou cestu po USA. Velký okruh Yellowstoneským parkem, národní parky západu USA a další zajímavá místa. 14-ti nebo 20-ti denní okruh po největších atrakcích USA.
 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do OMÁNU

Poznejte s OMÁN - tajemnou zemi pevností, hradů, rozeklaných hor a pouští, Zemi zelených oáz, bílých písečných pláží a vůní Orientu. S českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko