Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Old Spanish NHT

Tato historická trasa sloužila v minulosti jako cesta emigrantům, kteří mířili z Arizony či Mexika do Kalifornie. V roce 1829 se začala stezka využívat také ke komerčním účelům, mexický obchodník Antonio Armijo tudy vedl první karavanu ze Santa Fe do San Gabriel (v blízkosti dnešního Los Angeles). Cesta však byla náročná, vedla suchou pouštní krajinou a tak museli muly i lidé vydržet dlouho bez vody. K obchodním účelům sloužila stezka ještě dalších 20 let, do roku 1848. Obchodovalo se zde nejen s nejrůznějším zbožím, ale také s otroky. Kdo se vypravil na cestu, musel počítat s možnými nájezdy indiánů nebo s krádežemi koní.

Původní indiánské kmeny Hopi, Navajo, Pueblo, Utes či Apači znali tuto 2700 mil dlouhou stezku již dávno před příchodem bílých osadníků. Různé části stezky využívali při svých lovech. Jako Španělskou stezku pojmenoval tuto trasu Američan John C. Frémont, který tudy během vojenského tažení procházel na západ do Oregonu a Kalifornie. Název se odvíjí od starých španělských kolonií v severním Novém Mexiku a na jihu Kalifornie, které byly s touto tratí spojeny. Na trase pro vojáky nebyla vystavěna žádná opevnění a nenašli zde žádné zázemí. Museli si proto všechno obstarat sami, jak jídlo, tak i vodu a nocleh. Dnes na trase najdete jen několik málo dokladů o jejím historickém využití, přesto stojí za to si alespoň její malou část projet.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko