Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Old Spanish NHT

Tato historická trasa sloužila v minulosti jako cesta emigrantům, kteří mířili z Arizony či Mexika do Kalifornie. V roce 1829 se začala stezka využívat také ke komerčním účelům, mexický obchodník Antonio Armijo tudy vedl první karavanu ze Santa Fe do San Gabriel (v blízkosti dnešního Los Angeles). Cesta však byla náročná, vedla suchou pouštní krajinou a tak museli muly i lidé vydržet dlouho bez vody. K obchodním účelům sloužila stezka ještě dalších 20 let, do roku 1848. Obchodovalo se zde nejen s nejrůznějším zbožím, ale také s otroky. Kdo se vypravil na cestu, musel počítat s možnými nájezdy indiánů nebo s krádežemi koní.

Původní indiánské kmeny Hopi, Navajo, Pueblo, Utes či Apači znali tuto 2700 mil dlouhou stezku již dávno před příchodem bílých osadníků. Různé části stezky využívali při svých lovech. Jako Španělskou stezku pojmenoval tuto trasu Američan John C. Frémont, který tudy během vojenského tažení procházel na západ do Oregonu a Kalifornie. Název se odvíjí od starých španělských kolonií v severním Novém Mexiku a na jihu Kalifornie, které byly s touto tratí spojeny. Na trase pro vojáky nebyla vystavěna žádná opevnění a nenašli zde žádné zázemí. Museli si proto všechno obstarat sami, jak jídlo, tak i vodu a nocleh. Dnes na trase najdete jen několik málo dokladů o jejím historickém využití, přesto stojí za to si alespoň její malou část projet.

 

Kontextová reklama.

  • USA - aktivní dovolená s CK Poznání

    Spojené státy jsou zemí nekonečných možností s nezapomenutelnými městy, úchvatnými parky a zajímavou historií. Abyste je důkladně poznali, musíte je navštívit několikrát za život. Začněte svůj americký sen třeba na východním pobřeží a objevujte s námi USA.
 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Poznejte USA

Pomůžeme vám s výběrem nejlepšího zájezdu nebo vám připravíme zájezd přesně na míru vašim požadavkům.

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko