Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Dinosaur NM

Na hranicích Colorada a Utahu se na ploše 600 km2 rozkládá chráněné území Dinosaur National Monument. Ten vznikl na místě nálezu kosterních pozůstatků pravěkých ještěrů. Před více než 140 milióny let se zde rozkládala subtropická nížina plná bažin a jezer. Tehdy zde žily početné druhy dinosaurů, od býložravých až po rychlé dvounohé predátory.

Jednou z hlavních atrakcí parku je zastřešený Dinosauří lom, v němž jsou patrné kostry dinosaurů, které sem v minulosti připlavil proud řeky. Těla těchto živočichů byla postupně přikrývána nánosy bahna až nakonec krajinu zaplavilo mělké vnitrozemské moře. Ostatky dinosaurů byly pohřbeny pod kilometrovou vrstvou křídového útvaru, jež později ztvrdl na pískovec. Následná eroze v období vzniku Skalnatých hor postupně tyto vrstvy s kosterními pozůstatky odkryla. V roce 1909 je na malém pahorku naprostou náhodou objevil paleontolog Earl Douglas.

Od té doby bylo z pahorku vyzvednuto přes tisíc kostí patřící těmto dávným obyvatelům. Z některých kostí se daly dokonce sestavit kompletní kostry. Skála však doposud nevydala všechna svá tajemství, nedávno probíhaly archeologické a paleontologické práce přímo před zraky zvědavých turistů. Mnoho lidí však ve změti kostí nepozná nic určitého, proto jsou zde návštěvníkům nápomocny tabule, na nichž jsou rozkresleny a barevně odlišeny jednotlivé kosti kostry Camarasaura.

Park se táhne od Dinosauřího lomu směrem na východ proti proudu řeky Green River a jejího přítoku Yampa. V oblasti se rozkládají hluboké kaňony, skalnatá poušť porostlá zakrslými borovicemi a jalovci. Skrz park prochází vyhlídková silnice, která vede od městečka Dinosaur v délce 50 km směrem na sever.

Před informačním centrem, ve kterém se nachází také muzeum, stojí barevný model Stegosaura v životní velikosti. Muzeum je jakousi vstupní branou do tohoto jedinečného chráněného území.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
  • USA - aktivní dovolená s CK Poznání

    Spojené státy jsou zemí nekonečných možností s nezapomenutelnými městy, úchvatnými parky a zajímavou historií. Abyste je důkladně poznali, musíte je navštívit několikrát za život. Začněte svůj americký sen třeba na východním pobřeží a objevujte s námi USA.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2019

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko