Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Golden Spike NHS

Dne 10. května roku 1869 byla dokončena první transkontinentální železnice s názvem Golden Spike, která vedla oblastí Promontory Summit v americkém státě Utah. Tato oblast se rozkládá asi 40 mil směrem na severozápad od Ogdenu a dostanete se do ní po Highway 83. V současné době je celé Promontory Summit spravováno a chráněno organizací National Park Service jako významná historická lokalita.

Mezi opravdu největší atraktivity tohoto kraje tak dnes patří dvě parní lokomotivy s názvy Jupiter a 119. Jde o repliky jedněch z prvních mašin, které po těchto kolejích jezdily a vyřazeny byly už na počátku 20. století. Byly dokonale zrekonstruovány podle dobových výkresů, zadaných specifikací a také několika historických fotek. Dokončeny a představeny veřejnosti byly 10. května roku 1979. Lokomotiva Jupiter je poháněna dřevem, tento stroj byl používán při oficiálních ceremoniálech společnosti The Central Pacific RR. Oproti tomu lokomotiva s názvem 119 byla poháněna uhlím a patřila společnosti Union Pacific.

Stroje jsou v provozu každý den, od května až do Svátku práce, který se v Americe slaví 1. září. Během zimy prochází údržbou, jsou čištěny a pak skladovány v Engine House. V průběhu léta se zde při příležitosti Railroad Festivalu konají představení, které mají návštěvníkům ukázat, jak to tady vypadalo v roce 1869 při oslavách dokončení železnice. Lidé zde chodí v dobových kostýmech, někteří hrají významné osobnosti, které byly této události přítomny. Mašiny přístupné pro veřejnost a nakonec jsou vyslány na slavnostní jízdu po historické železnici. Festival nabízí také řadu dalších aktivit, různé soutěže, závody a vyjížďky.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko