Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Golden Spike NHS

Dne 10. května roku 1869 byla dokončena první transkontinentální železnice s názvem Golden Spike, která vedla oblastí Promontory Summit v americkém státě Utah. Tato oblast se rozkládá asi 40 mil směrem na severozápad od Ogdenu a dostanete se do ní po Highway 83. V současné době je celé Promontory Summit spravováno a chráněno organizací National Park Service jako významná historická lokalita.

Mezi opravdu největší atraktivity tohoto kraje tak dnes patří dvě parní lokomotivy s názvy Jupiter a 119. Jde o repliky jedněch z prvních mašin, které po těchto kolejích jezdily a vyřazeny byly už na počátku 20. století. Byly dokonale zrekonstruovány podle dobových výkresů, zadaných specifikací a také několika historických fotek. Dokončeny a představeny veřejnosti byly 10. května roku 1979. Lokomotiva Jupiter je poháněna dřevem, tento stroj byl používán při oficiálních ceremoniálech společnosti The Central Pacific RR. Oproti tomu lokomotiva s názvem 119 byla poháněna uhlím a patřila společnosti Union Pacific.

Stroje jsou v provozu každý den, od května až do Svátku práce, který se v Americe slaví 1. září. Během zimy prochází údržbou, jsou čištěny a pak skladovány v Engine House. V průběhu léta se zde při příležitosti Railroad Festivalu konají představení, které mají návštěvníkům ukázat, jak to tady vypadalo v roce 1869 při oslavách dokončení železnice. Lidé zde chodí v dobových kostýmech, někteří hrají významné osobnosti, které byly této události přítomny. Mašiny přístupné pro veřejnost a nakonec jsou vyslány na slavnostní jízdu po historické železnici. Festival nabízí také řadu dalších aktivit, různé soutěže, závody a vyjížďky.

 

Kontextová reklama.

  • USA - aktivní dovolená s CK Poznání

    Spojené státy jsou zemí nekonečných možností s nezapomenutelnými městy, úchvatnými parky a zajímavou historií. Abyste je důkladně poznali, musíte je navštívit několikrát za život. Začněte svůj americký sen třeba na východním pobřeží a objevujte s námi USA.
 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Poznejte USA

Pomůžeme vám s výběrem nejlepšího zájezdu nebo vám připravíme zájezd přesně na míru vašim požadavkům.

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko