Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Natural Bridges NM

V oblasti Four Corners, na rozmezí čtyř amerických států Utah, Colorado, Arizona a Nové Mexiko se rozkládá Národní Monument Natural Bridges. Je to poměrně malý a turisticky nepříliš známý kout země, kde se spojují tři kaňony. Dávné řeky, které tudy protékaly, na svých soutocích vytvořily mohutné skalní mosty, které jsou dnes největším lákadlem a po kterých je tento park také pojmenován. Oblast Natural Bridges leží asi 30 mil západně od Blandingu a jižně od Národního parku Canyonlands.

Tři elegantní přírodní mosty se klenou nad úzkými průrvami kaňonů Armstrong a White Canyon. White Canyon se táhne až k jezeru Lake Powell. Největším z mostů je Sipapu Bridge vysoký 60 metrů a široký 80 metrů, druhým je Kachina Bridge a třetí Owachomo, který je nejstarší a nejkřehčí. Ke každému z nich vede krátká stezka, žádná z procházek však nezabere více jak hodinu. Na těchto památkách je bohužel vidět vliv pokračující eroze, která ukrajuje z jedinečných oblouků vrstvu za vrstvou. Typickou ukázkou vlivu eroze je most Owachomu, který je jen dva a půl metru široký a neustále se ztenčuje. Z Kachina Bridge se zase v roce 1992 utrhla kamenná lavina a váze 4 tisíc tun. Podle odborníků je jen otázkou času, kdy se tyto unikátní kamenné mosty zřítí úplně.

Dnem kaňonu prochází nádherná 13 km dlouhá turistická stezka, která je snadno schůdná, přesto působí poměrně dobrodružným dojmem. Výhodou této oblasti je také to, že zde nemusíte za celou dobu vašeho pobytu potkat ani živáčka – to se vám v jiných částech amerického Západu jen tak nepoštěstí. Dalším pozitivem tohoto parku je krásný kemp, který nabízí ubytování vedrem znaveným turistům. Navíc je Natural Bridges údajně jedním z míst s nejmenším světelným smogem ve Spojených státech amerických, proto si zde můžete užívat nerušené pohledy na nádhernou hvězdnou oblohu.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko