Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Mormon Pioneer NHT

Od roku 1846 do roku 1869 cestovali Mormoni – příslušníci Církve Ježíše Krista svatých posledních dnů, skrz území Spojených států amerických, aby našli svou zemi zaslíbenou. Původně se usadili v osadě Nauvoo ve státě Illinois, ale jejich vůdci s místem nesouhlasili a proto zorganizovali další stěhování. Naslepo tak byla vybrána oblast dnešního Salt Lake City.

V plánu tohoto přesunu bylo i vybudování zimní základny na řece Missouri. V dubnu roku 1847 se 149 mormonů vydalo na dlouhou a strastiplnou cestu, která zpočátku vlastně kopírovala trasu již známé Oregonské stezky. Jakmile však překonali Skalisté hory, odklonili se z trasy směrem na jih a pokračovali k Velkému solnému jezeru, kam dorazili v červenci téhož roku.

Do roku 1869 prošlo po této stezce, později nazvané Mormon Trail, více než 70 tisíc příslušníků této církve. Ztráty na životech nebyly nikterak velké a to zejména díky skvělé polovojenské organizaci, disciplíně a vzájemné pomoci. Mormonské karavany tak utrpěly mnohem menší ztráty než pionýři putující na Oregonské stezce. Během putování se mormonům na stezce podařilo vybudovat mnoho zajímavých staveb, zejména kostelů.

Jakmile mormoni dorazili k Velkému solnému jezeru, byli poněkud rozčarovaní okolní krajinou, která byla velmi nehostinná, pustá a ze všech stran je obklopovaly hory. Během pouhého jednoho roku se jim však podařilo zde vybudovat účinný zavlažovací systém a za deset let již v poušti fungovalo prosperující zemědělství. Mormonská církev je i v dnešní době velmi rozšířená a úspěšná, na celém světě se k ní hlásí kolem sedmi milionů lidí.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Zažijte neopakovatelnou cestu po USA. Velký okruh Yellowstoneským parkem, národní parky západu USA a další zajímavá místa. 14-ti nebo 20-ti denní okruh po největších atrakcích USA.
  • USA - aktivní dovolená s CK Poznání

    Spojené státy jsou zemí nekonečných možností s nezapomenutelnými městy, úchvatnými parky a zajímavou historií. Abyste je důkladně poznali, musíte je navštívit několikrát za život. Začněte svůj americký sen třeba na východním pobřeží a objevujte s námi USA.
 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do OMÁNU

Poznejte s OMÁN - tajemnou zemi pevností, hradů, rozeklaných hor a pouští, Zemi zelených oáz, bílých písečných pláží a vůní Orientu. S českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko