Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Hovenweep NM

V horách na hranici Colorada a Utahu se nachází národní monument Hovenweep, který ochraňuje jedinečné staré stavby původních indiánských obyvatel oblasti. Jméno této osady by se dalo z jazyka Panuitů přeložit jako „Opuštěné údolí“. Svým vzhledem jsou stavby podobné monumentu v Mesa Verde, Hovenweep je však mnohem menší, ale přesto má své osobité kouzlo.

Podle archeologů byl Hovenweep vystavěn ve stejné době jako největší stavby pod převisy v Mesa Verde, tedy mezi lety 600 až 750 n. l. Jeden rozdíl zde však najdeme, v Hovenweep nejsou budovy postaveny pod převisem, ale na skále. Postup výstavby je však stejný, je proto pravděpodobné, že domky stavěli stejní lidé. Při stavbách byl v té době používán jíl, který spojoval jednotlivé kameny. Do jílu se následně strkaly ještě malé kamínky, aby tak bylo zabráněno jeho popraskání.

Areál najdete na okrajích malého kaňonu, který se dá celý obejít za cca 2 hodiny. Prohlédnout si můžete kolem 10 pozůstatků staveb, které jsou v poměrně zachovalém stavu. Lidé v kaňonu vytvořili dokonce terasovitá políčka, která mohli zavlažovat. Nacházela se zde také skládka odpadu, na jejím místě archeologové odkryli velké množství kostí, střepů nádob a dalších cenných artefaktů. Všechny tyto předměty tak poskytly důležité informace o život tehdejších obyvatel. Hovenweep byl opuštěn kolem roku 1300, stejně jako Mesa Verde. Nikdo však neví proč se tak stalo, patrně za to mohou tehdejší změny klimatu, které znemožňovaly lidem život v této oblasti.

Nedaleko od Hovenweepu se rozkládá malý kemp, kde je možnost levného přenocování. Je však třeba dávat pozor na volně žijící živočichy, kteří se zde vyskytují. Jde například o škorpióny, chřestýše a dokonce i pumy.

 

Kontextová reklama.

  • USA - aktivní dovolená s CK Poznání

    Spojené státy jsou zemí nekonečných možností s nezapomenutelnými městy, úchvatnými parky a zajímavou historií. Abyste je důkladně poznali, musíte je navštívit několikrát za život. Začněte svůj americký sen třeba na východním pobřeží a objevujte s námi USA.
 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Poznejte USA

Pomůžeme vám s výběrem nejlepšího zájezdu nebo vám připravíme zájezd přesně na míru vašim požadavkům.

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko