Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Capitol Reef NP

Národní park Capitol Reef zaujímá území o rozloze 979 km2 v americkém státě Utah. Oblast byla v roce 1937 vyhlášena národní památkou a v roce 1971 pak povýšena na národní park. K vidění je zde celá řada zajímavých útvarů, které vznikly působením přírodních vlivů, především eroze. Eroze totiž odkryla patnáct pískovcových vrstev, jejichž stáří se pohybuje od 65 až po 270 milionů let. Každá z jednotlivých vrstev má specifické vlastnosti i barvu. Barevná škála pak inspirovala příslušníky indiánského kmene Navaho k tomu, aby oblast pojmenovali „Země spící duhy“. Název Capitol Reef je odvozen od typických bílých kopulovitých dómů z navažského pískovce, které se zde vyskytují a které připomínají budovy Kapitolu nacházející se v každém hlavním městě všech amerických států.

V parku jsou k vidění nejen tyto dómy, ale také kaňony, útesy, klenby, oblouky a přírodní věže. Na geologické desky zde po miliony let působily síly a tak se následně vytvořil mohutný kamenný hřeben sahající do výšky až 2500 metrů nad mořem. Díky této přírodní podívané jej navštíví kolem půl milionu návštěvníků ročně.  Nejnavštěvovanější částí parku je okolí silnice Hwy24, kde se nachází také Visitor Center.

Parkem protéká řeka Fremont River, podél níž byly v 18. století vysázeny ovocné sady mormonskými osadníky, kteří se snažili kolonizovat tuto část země. Sady tvoří asi 3000 ovocných stromů, najdete zde jabloně, hrušky, švestky i broskve. Pokud máte zájem, můžete si zde pro vlastní potřebu natrhat ovoce kolik je vám libo, ale nesmíte jej vyvážet – za to byste si muselo zaplatit. Ještě dávno před těmito nábožensky založenými lidmi zde žili indiánské kmeny Anasazi, Navaho a Ute, po nichž zde zůstalo jen několik poměrně dobře zachovalých petroglyfů. Přímo v sadech se nachází kemp, kde je možné přenocovat.

Územím parku vede jedna hlavní, asi 40 km dlouhá zpevněná cesta. Kromě té oblast protíná ještě dalších více jak 200 km nezpevněných stezek, které jsou však určeny jen pro silnější terénní vozy. Po dlouhé a prašné cestě se můžete dostat například do oblasti zvané Cathedral Valley, kde se nachází skalní věže připomínající katedrály. Místo je díky své špatné dostupnosti chráněno před davy turistů.  Místo se dostalo do podvědomí lidí až po 2. světové válce, kdy se v této oblasti hledalo ztracené vojenské letadlo.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko