Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Alta

Ve státě Utah se hluboko ve Skalistých horách rozkládá nejstarší a jedno z nejtradičnějších lyžařských středisek. Středisko Alta si do dnešních dní uchovává stejnou lyžařskou atmosféru a můžete zde zažít stejné lyžování, jaké zde zažívali lyžaři kdysi. Lyžařský areál se táhne v délce pěti kilometrů a převýšení dosahuje 500 metrů. Skvělé lyžování je zajištěno díky kvalitní prachové sněhové pokrývce, které je zde i v jarních měsících stále dostatek. Právě proto je zde jarní lyžování velmi vyhledávané a středisko navíc nabízí speciální a výhodné cenové balíčky. Na své si zde přijdou lyžaři všech kategorií, od úplných začátečníků až po profesionály.

Lyžaře na svazích přepravují většinou pomalejší a zastaralé vleky, proto zde není tak vysoká návštěvnost jako v jiných střediscích Skalistých hor. Svahy jsou tak poloprázdné i o víkendech a u vleků se nestane, že by se vytvořila fronta. Najdeme zde i novou moderní vysokorychlostní lanovku, která nás dopraví až na vrchol areálu. Milovníci snowboardingu v Altě přijdou bohužel zkrátka, v celém areálu platí totiž zákaz snowboardingu. Vyznavači sjezdového lyžování se zde však budou připadat jako v ráji. Při cestě lanovkou na vrchol můžete sledovat odvážlivce, kteří se rozhodli sjet extrémně strmé svahy vedoucí mezi skálami a balvany. Součástí areálu je lyžařská škola Alf Engen Ski School, která vás naučí základům pro jízdu v prašanu. Dvouhodinová soukromá lekce vás vyjde na 150 dolarů. Pro lyžaře zde nebylo vybudováno žádné zázemí ve formě vesničky. Najdete zde pouze pár obchůdků, které jsou roztroušeny pod kopcem.

 

Kontextová reklama.

  • USA - aktivní dovolená s CK Poznání

    Spojené státy jsou zemí nekonečných možností s nezapomenutelnými městy, úchvatnými parky a zajímavou historií. Abyste je důkladně poznali, musíte je navštívit několikrát za život. Začněte svůj americký sen třeba na východním pobřeží a objevujte s námi USA.
 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Poznejte USA

Pomůžeme vám s výběrem nejlepšího zájezdu nebo vám připravíme zájezd přesně na míru vašim požadavkům.

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko