Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Alta

Ve státě Utah se hluboko ve Skalistých horách rozkládá nejstarší a jedno z nejtradičnějších lyžařských středisek. Středisko Alta si do dnešních dní uchovává stejnou lyžařskou atmosféru a můžete zde zažít stejné lyžování, jaké zde zažívali lyžaři kdysi. Lyžařský areál se táhne v délce pěti kilometrů a převýšení dosahuje 500 metrů. Skvělé lyžování je zajištěno díky kvalitní prachové sněhové pokrývce, které je zde i v jarních měsících stále dostatek. Právě proto je zde jarní lyžování velmi vyhledávané a středisko navíc nabízí speciální a výhodné cenové balíčky. Na své si zde přijdou lyžaři všech kategorií, od úplných začátečníků až po profesionály.

Lyžaře na svazích přepravují většinou pomalejší a zastaralé vleky, proto zde není tak vysoká návštěvnost jako v jiných střediscích Skalistých hor. Svahy jsou tak poloprázdné i o víkendech a u vleků se nestane, že by se vytvořila fronta. Najdeme zde i novou moderní vysokorychlostní lanovku, která nás dopraví až na vrchol areálu. Milovníci snowboardingu v Altě přijdou bohužel zkrátka, v celém areálu platí totiž zákaz snowboardingu. Vyznavači sjezdového lyžování se zde však budou připadat jako v ráji. Při cestě lanovkou na vrchol můžete sledovat odvážlivce, kteří se rozhodli sjet extrémně strmé svahy vedoucí mezi skálami a balvany. Součástí areálu je lyžařská škola Alf Engen Ski School, která vás naučí základům pro jízdu v prašanu. Dvouhodinová soukromá lekce vás vyjde na 150 dolarů. Pro lyžaře zde nebylo vybudováno žádné zázemí ve formě vesničky. Najdete zde pouze pár obchůdků, které jsou roztroušeny pod kopcem.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko