Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Timucuan E&HP

Jako Timucua byl v minulosti označován indiánský kmen, který obýval Spojené státy americké v oblasti od severovýchodu, přes centrální Floridu až po jihovýchodní Georgii. Jednotlivé skupiny lidu Timucua užívaly rozdílné dialekty původního jazyka Timucua.

Tenkrát v těchto místech ještě nepobývali žádní osadníci z Evropy, proto bylo celé teritorium rozkládající se od řeky Altamaha River, přes Cumberland Island v dnešní Georgii, Orlando, vnitrozemí Floridy až po pobřeží Atlantského oceánu okupováno lidmi mluvícími Timucua dialektem. Populace lidu Timucua čítala před příchodem Evropanů odhadem kolem 200 tisíc lidí, po příchodu prvních kolonistů pak už jen 50 tisíc.

Organizace National Park Service (NPS) dnes spravuje významnou ekologickou a historickou rezervaci Timucuan, která je situována východně od centra města Jacksonville ve státě Florida. Rezervace se rozkládá mezi Iowským městem Saint Johns a řekou Nassau Rivers. Oblast byla vyhlášena v roce 1988 a ochraňuje kulturně, přírodně i historicky jedinečná místa v okolí. Zahrnuje také pozůstatky osídlení, která zde po sobě zanechal lid Timucua, který byl považován za první obyvatele Floridy. Historie osídlení tohoto místa se datuje před více než 6000 let.

Rezervace Timucuan je také jedním z posledních neporušených pobřežních mokřadů na pobřeží Atlantiku. Narazíte zde však i na slaniska, pobřežní písečné duny a bažinaté oblasti. Rezervace o rozloze 46 tisíc hektarů se proto stala útočištěm pro mnoho druhů volně žijících živočichů. Spatřit zde můžete 191 druhů ptáků, 70 druhů motýlů a nepřeberné druhy hmyzu.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko