Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Tallahassee

Tallahassee je hlavním městem amerického státu Florida a okresním městem Leon County. Nachází se ve středu severní oblasti poloostrova a má kolem 200 tisíc obyvatel. I když je Tallahassee hlavním městem Floridy, není zdaleka městem nejznámějším a nejnavštěvovanějším – tím se stalo Miami. Přesto je regionálním, obchodním a zemědělským centrem oblasti.

Název Tallahassee je odvozen z indiánského slova, které bývá často překládáno jako „stará pole“ nebo „staré město“.  Jde pravděpodobně o slovo z jazyka indiánského kmene Kríků, kterému se později začalo říkat Seminolové. Ti do tohoto kraje přišli na přelomu 18. a 19. století.

Dnes je Tallahassee jednou z nejrychleji rostoucích metropolí na Floridě, s ročním přírůstkem 12,4 % obyvatel, což je více než v Tampě a na Miami. Město leží na konzervativním severu země, přesto jsou místní obyvatelé z převážné části přívrženci Demokratické strany. V Tallahassee sídlí státní univerzita Florida State University (FSU) a několik dalších méně významných univerzit. Město provozuje Tallahassee Regional Airport (Tallahasseeské Regionální letiště).

 

Kontextová reklama.

  • USA - aktivní dovolená s CK Poznání

    Spojené státy jsou zemí nekonečných možností s nezapomenutelnými městy, úchvatnými parky a zajímavou historií. Abyste je důkladně poznali, musíte je navštívit několikrát za život. Začněte svůj americký sen třeba na východním pobřeží a objevujte s námi USA.
 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Poznejte USA

Pomůžeme vám s výběrem nejlepšího zájezdu nebo vám připravíme zájezd přesně na míru vašim požadavkům.

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko