Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Tallahassee

Tallahassee je hlavním městem amerického státu Florida a okresním městem Leon County. Nachází se ve středu severní oblasti poloostrova a má kolem 200 tisíc obyvatel. I když je Tallahassee hlavním městem Floridy, není zdaleka městem nejznámějším a nejnavštěvovanějším – tím se stalo Miami. Přesto je regionálním, obchodním a zemědělským centrem oblasti.

Název Tallahassee je odvozen z indiánského slova, které bývá často překládáno jako „stará pole“ nebo „staré město“.  Jde pravděpodobně o slovo z jazyka indiánského kmene Kríků, kterému se později začalo říkat Seminolové. Ti do tohoto kraje přišli na přelomu 18. a 19. století.

Dnes je Tallahassee jednou z nejrychleji rostoucích metropolí na Floridě, s ročním přírůstkem 12,4 % obyvatel, což je více než v Tampě a na Miami. Město leží na konzervativním severu země, přesto jsou místní obyvatelé z převážné části přívrženci Demokratické strany. V Tallahassee sídlí státní univerzita Florida State University (FSU) a několik dalších méně významných univerzit. Město provozuje Tallahassee Regional Airport (Tallahasseeské Regionální letiště).

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko