Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Tampa

Na pobřeží Mexického zálivu se na západním pobřeží Floridy rozkládá město Tampa. Je krajským městem okresu Hillsborough County a žije v něm kolem 350 tisíc obyvatel. Je tak 53. největším městem ve Spojených státech amerických. Město Tampa je společně s městy St- Petersburg, Largo a Clearwater, součástí metropolitní oblasti Tampa Bay Area, která má okolo 3 milionů obyvatel.

V roce 2008 byla Tampa hodnocena jako osmé nejčistší město ve Spojených státech amerických. Průzkum jednoho amerického deníku označil Tampu za jedno z nejlepších míst pro život. Ve městě a jeho okolí se totiž nachází 165 parků a také nádherné pláže rozkládající se na ploše 9,25 km2. Severovýchodně od Tampy se nachází Hillsborough River State Park, který je oblíbeným výletním místem pro místní obyvatele. V Tampě se nachází také řada atrakcí a zábavních parků, jako například Busch Gardens Tampa Bay, vodní park Adventure Island, Lowry Park Zoo nebo Florida Aquarium.

V místním zoo Lowry Park je umístěno přes 2000 zvířat, jsou zde interaktivní exponáty, možnost projížděk na koni a pravidelně zde probíhají různé vzdělávací pořady pro děti. Zoo je tak hospodářským, kulturním, zábavním i vzdělávacím centrem Tampy. Florida Aquarium se rozkládá na ploše 23 000 m2 a představuje návštěvníkům přes 20 tisíc druhů vodních rostlin a živočichů. Je přitažlivé také pro svou jedinečnou architekturu ze skla.

Zábavní park Busch Gardens Tampa Bay se nachází v blízkosti University of South Florida. Byl otevřen 31. března 1959 a je tematicky zaměřen na Afriku, je také domovem pro řadu volně žijících afrických živočichů. Je rozdělen do 10 samostatných oblastí a nachází se zde 4 rezervace. První je The Serengeti Plain, jež byla otevřena v roce 1965 a najdete v ní žirafy, zebry, pštrosy a mnoho dalších typicky afrických zvířat. Celou rezervací projíždí speciální vláček. Dalšími rezervacemi jsou Myombe Reserve s gorilami a šimpanzy, Egde of Africa a jeskyně Curiosity Caverns, kde jsou k vidění netopýři, hadi, ještěrky a další. Oblíbenými atrakcemi parku jsou 4 horské dráhy. V současnosti je Busch Gardens Tampa Bay jesním z nejoblíbenějších cílů na celé Floridě a ročně jej navštíví více než 4 miliony turistů.

Ke známým nákupním centrům v Tampě patří Bay Street, International Plaza nebo Westhore Plaza. Ve městě však najdete také církevní památky, první kostel zde byl postaven již v roce 1846. Nejznámější světskou stavbou je však katolický kostel Sacred Heart, který byl oficiálně otevřen v roce 1905. Nejstarším kostelem afro-americké pospolitosti je St. Paul A. M. E. Church, který byl založen reverendem Thomasem W. Longem roku 1870.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.

Podmořský svět ve floridském akváriu v Tampě

Podmořský svět ve floridském akváriu v Tampě

SOUTĚŽNÍ ČLÁNEK - Při naší dovolené na Floridě mě vedle Národního parku Everglades a města Miami nejvíce zaujalo podmořské akvárium v Tampě. Bez ploutví, brýlí a masky si tu každý může z blízka prohlédnout krásy podmořského světa. V obrovských akváriích zde mezi korály žijí žraloci, rejnoci, mořské želvy, murény, mořští koníci, medůzy a další mořští živočichové.

celý článek

 
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko