Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Tampa

Na pobřeží Mexického zálivu se na západním pobřeží Floridy rozkládá město Tampa. Je krajským městem okresu Hillsborough County a žije v něm kolem 350 tisíc obyvatel. Je tak 53. největším městem ve Spojených státech amerických. Město Tampa je společně s městy St- Petersburg, Largo a Clearwater, součástí metropolitní oblasti Tampa Bay Area, která má okolo 3 milionů obyvatel.

V roce 2008 byla Tampa hodnocena jako osmé nejčistší město ve Spojených státech amerických. Průzkum jednoho amerického deníku označil Tampu za jedno z nejlepších míst pro život. Ve městě a jeho okolí se totiž nachází 165 parků a také nádherné pláže rozkládající se na ploše 9,25 km2. Severovýchodně od Tampy se nachází Hillsborough River State Park, který je oblíbeným výletním místem pro místní obyvatele. V Tampě se nachází také řada atrakcí a zábavních parků, jako například Busch Gardens Tampa Bay, vodní park Adventure Island, Lowry Park Zoo nebo Florida Aquarium.

V místním zoo Lowry Park je umístěno přes 2000 zvířat, jsou zde interaktivní exponáty, možnost projížděk na koni a pravidelně zde probíhají různé vzdělávací pořady pro děti. Zoo je tak hospodářským, kulturním, zábavním i vzdělávacím centrem Tampy. Florida Aquarium se rozkládá na ploše 23 000 m2 a představuje návštěvníkům přes 20 tisíc druhů vodních rostlin a živočichů. Je přitažlivé také pro svou jedinečnou architekturu ze skla.

Zábavní park Busch Gardens Tampa Bay se nachází v blízkosti University of South Florida. Byl otevřen 31. března 1959 a je tematicky zaměřen na Afriku, je také domovem pro řadu volně žijících afrických živočichů. Je rozdělen do 10 samostatných oblastí a nachází se zde 4 rezervace. První je The Serengeti Plain, jež byla otevřena v roce 1965 a najdete v ní žirafy, zebry, pštrosy a mnoho dalších typicky afrických zvířat. Celou rezervací projíždí speciální vláček. Dalšími rezervacemi jsou Myombe Reserve s gorilami a šimpanzy, Egde of Africa a jeskyně Curiosity Caverns, kde jsou k vidění netopýři, hadi, ještěrky a další. Oblíbenými atrakcemi parku jsou 4 horské dráhy. V současnosti je Busch Gardens Tampa Bay jesním z nejoblíbenějších cílů na celé Floridě a ročně jej navštíví více než 4 miliony turistů.

Ke známým nákupním centrům v Tampě patří Bay Street, International Plaza nebo Westhore Plaza. Ve městě však najdete také církevní památky, první kostel zde byl postaven již v roce 1846. Nejznámější světskou stavbou je však katolický kostel Sacred Heart, který byl oficiálně otevřen v roce 1905. Nejstarším kostelem afro-americké pospolitosti je St. Paul A. M. E. Church, který byl založen reverendem Thomasem W. Longem roku 1870.

 

Kontextová reklama.

  • USA - aktivní dovolená s CK Poznání

    Spojené státy jsou zemí nekonečných možností s nezapomenutelnými městy, úchvatnými parky a zajímavou historií. Abyste je důkladně poznali, musíte je navštívit několikrát za život. Začněte svůj americký sen třeba na východním pobřeží a objevujte s námi USA.

Podmořský svět ve floridském akváriu v Tampě

Podmořský svět ve floridském akváriu v Tampě

SOUTĚŽNÍ ČLÁNEK - Při naší dovolené na Floridě mě vedle Národního parku Everglades a města Miami nejvíce zaujalo podmořské akvárium v Tampě. Bez ploutví, brýlí a masky si tu každý může z blízka prohlédnout krásy podmořského světa. V obrovských akváriích zde mezi korály žijí žraloci, rejnoci, mořské želvy, murény, mořští koníci, medůzy a další mořští živočichové.

celý článek

 
 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Poznejte USA

Pomůžeme vám s výběrem nejlepšího zájezdu nebo vám připravíme zájezd přesně na míru vašim požadavkům.

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko