Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Fort de Soto NM

Na západě Floridy se v oblasti Mexického zálivu rozkládá národní monument Fort de Soto. Najdeme jej nedaleko města St. Petersburgu ležícího na jihozápadním pobřeží Tampa Bay. Záliv je místem, ve kterém panují jedny z nejlepších podmínek pro rybaření v USA. Oblast je pojmenována po španělském dobyvateli Hernandu de Soto, který se v roce 1539 rozhodl prozkoumat Floridské pobřeží i pevninu a vylodil se právě zde.

Fort de Soto je ostrůvek, na němž se rozprostírá stejnojmenná rezervace a park, který nabízí úžasné písečné pláže, rybolov, turistické stezky, camping, vodní sporty a mnoho dalšího. Fort de Soto je významný také z historického hlediska. Před příchodem španělských kolonizátorů tuto oblast obývali indiáni kmene Totobaga. Velký význam měl ostrůvek během americké občanské války, v roce 1898 se zde začala budovat pevnost, která je od roku 1977 na seznamu Národního registru historických míst. Během 2. světové války sloužil ostrov jako cvičný terč pro pilota, který následně shodil atomovou bombu na japonskou Hirošimu.

Městečko St Petersburg ležící poblíž bylo v minulém století jen soukromou obcí, která se postupem času rozvinula v moderní město se širokým spektrem zábavy a aktivit pro turisty. Jihozápadně od centra města se nachází „Holiday Isles“ s kilometry nádherných písčitých pláží. K těm nejznámějším patří Madeira Beach, Tresure Island a St Petersburg Beach. Najdeme zde taktéž soukromý ostrůvek Isla del Sol a menší tichý ostrůvek Tierra Verde. Oba dva přiléhají k přírodní rezervaci Fort de Soto.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko