Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Castillo De San Marcos NM

Na severovýchodním pobřeží Floridy se nachází městečko St. Augustine (Svatý Augustýn), které je nejstarším městem ve Spojených státech amerických. Jeho historie sahá až do roku 1565, kdy bylo založeno Španěly a nezapře tedy své evropské kořeny. Dnes St. Augustine přitahuje množství turistů z nejrůznějších koutů světa. Je to velmi příjemné město, kde si připadáte, jako byste se vrátili zpět v čase.

Na obranu města před stále častějšími útoky zde Španělé nechali v roce 1672 vystavět kamennou pevnost Castillo de San Marcos. Na stavbě se pracovalo dlouhých 23 let, a že to nebyla práce zbytečná, se obyvatelé přesvědčili při útocích roku 1702 a 1740. Pevnost odolala a nebyla nikdy dobyta. Roku 1845 byla přejmenována na Fort Marion na počest jistého revolučního hrdiny.

Tato pevnost, která byla americkou armádou užívána až do roku 1899 dnes patří mezi hlavní památky St. Augustine. Roku 1924 byla vyhlášena za národní památku a o 9 let později se stala součástí systému národních parků. V roce 1942 rozhodl kongres o obnovení jejího původního názvu Castillo de San Marcos. Zajímavostí je, že byla pevnost postavena z materiálu, kterému se říkalo Coquina, což je slepenina z drcených mořských mušlí. Dnes leží tato historická, 35 stop vysoká pevnost i se svými doprovodnými základy v 10 hektarovém parku a z jedné strany je omývaná mořem.

V temných kobkách pevnosti je možné se setkat s představitelem dobového lékaře, který ochotně a rád každému vysvětlí jednotlivé lékařské zákroky, které se v té době prováděly. Prohlédnout si můžete lékařské nástroje, které byste snadno zaměnili za nástroje mučící. Je třeba mít na mysli, že v té době neexistovalo žádné anestetikum ani dezinfekce, proto výklad o tom, jak se tehdy provádělo odřezávání končetin, pouštění žilou, vrtání do lebek nebo trhání zubů je jen pro silnější povahy. Při troše štěstí můžete být v pevnosti svědky výstřelu z kanónu, který pro vás bude jistě nezapomenutelným zážitkem, stejně tak jako návštěva tohoto úchvatného města.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko