Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Fort Myers

Na jihozápadním pobřeží Floridy se rozkládá klidné městečko Ft. Myers, které je malým subtropickým rájem v této americké zemi. Město bylo založeno v roce 1886 a dodnes se podařilo jej uchránit od stresu a spěchu moderní doby. Přesto Fort Myers poskytuje řadu pracovních příležitostí i možností k zábavě, ale vše tak nějak v souladu se zdejší přírodou. Nabízí nádherné koupání, všudypřítomnou bujnou zeleň a v okolí desítky neobydlených ostrůvků, které jsou domovem pro vzácné druhy vodního ptactva.

Městečko je velmi malé, žije zde kolem 70 tisíc obyvatel, ale i přesto dokáže turistům poskytnout dostatečné zázemí pro strávení pohodové a ničím nerušené dovolené. Město se proti většímu městu Cape Coral může pochlubit historickým centrem, které ovšem zklame milovníky historie z Evropy zvyklé na památky staré několik staletí. Najdete zde také muzea, honosná sídla či rozlehlé parky. Mezi hlavní turistická lákadla patří domy Thomase Edisona a Henryho Forda, které jsou od sebe odděleny plotem, jenž je nazýván jako „Brána přátelství“. V centru města je rovněž několik velmi dobrých restaurací a nočních klubů.

Největším lákadlem pro turisty přijíždějící se sem odreagovat jsou zdejší kilometrové písečné pláže a teplé moře. Na milovníky tropického slunce čekají také unikátní restaurace a malé obchůdky s nejrůznějšími suvenýry. Na pláži je možné si půjčit vodní skútry, plážové katamarány nebo se nechat vytáhnout na padáku do výšky za vlečnou lodí. V létě se moře na Fort Myers Beach ohřeje sluncem natolik, že se zakalí. Voda má potom teplotu hodně přes 30 stupňů Celsia. Hlavní turistická sezóna je zde od října do konce dubna s vrcholem v měsíci březnu.

Atraktivní jsou rovněž přilehlé ostrůvky Captiva a Danihel spojené s pevninou 2 míle dlouhou hrází. Fort Myers protíná dálnice I-75 která jej spojuje s Miami 150 mil na jih a s Tampou 120 mil na sever. Městem vede také US 41, což před výstavbou dálnice bývala jediná spojovací cesta s Tampou a Miami.

 

Kontextová reklama.

  • USA - aktivní dovolená s CK Poznání

    Spojené státy jsou zemí nekonečných možností s nezapomenutelnými městy, úchvatnými parky a zajímavou historií. Abyste je důkladně poznali, musíte je navštívit několikrát za život. Začněte svůj americký sen třeba na východním pobřeží a objevujte s námi USA.
 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Poznejte USA

Pomůžeme vám s výběrem nejlepšího zájezdu nebo vám připravíme zájezd přesně na míru vašim požadavkům.

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko