Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Jacksonville

Jacksonville je největším a také nejlidnatějším floridským městem s více než 850 000 obyvateli. Celá metropolitní aglomerace čítá 1,348 milionu obyvatel. Celkově je tak 13. nejvíce zalidněným městem v celých Spojených státech. Jacksonville je sídlem okresu Duval County a rozkládá se na ploše 2264, 5 km2 na březích řeky St. John´s River.

Město bylo založeno v roce 1791 jako osada s názvem Cowford, k přejmenování došlo teprve v roce 1822. Své nové jméno získalo město po tehdejším floridském guvernérovi a sedmém americkém prezidentovi Andrew Jacksonovi. I když je Jacksonville dnes spíše městem průmyslu, velké zisky pochází také z turistiky. Veřejná doprava je ve městě zajišťována autobusy a jednou linkou jednokolejové dráhy monorail.

V Jacksonville od roku 1998 sídlí speciální jednotka nazvaná Helicopter Interdiction Tactical Squadron, zkráceně HITRON. Byla zde zřízena v rámci pobřežní stráže – jedné ze složek ozbrojených sil USA. HITRON je první americkou vzdušnou jednotkou se zbraňovým systémem Airborne Use of Force, což je souhrnný název pro sestavu výkonných palných zbraní.

 

Kontextová reklama.

  • USA - aktivní dovolená s CK Poznání

    Spojené státy jsou zemí nekonečných možností s nezapomenutelnými městy, úchvatnými parky a zajímavou historií. Abyste je důkladně poznali, musíte je navštívit několikrát za život. Začněte svůj americký sen třeba na východním pobřeží a objevujte s námi USA.
 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Poznejte USA

Pomůžeme vám s výběrem nejlepšího zájezdu nebo vám připravíme zájezd přesně na míru vašim požadavkům.

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko