Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Jacksonville

Jacksonville je největším a také nejlidnatějším floridským městem s více než 850 000 obyvateli. Celá metropolitní aglomerace čítá 1,348 milionu obyvatel. Celkově je tak 13. nejvíce zalidněným městem v celých Spojených státech. Jacksonville je sídlem okresu Duval County a rozkládá se na ploše 2264, 5 km2 na březích řeky St. John´s River.

Město bylo založeno v roce 1791 jako osada s názvem Cowford, k přejmenování došlo teprve v roce 1822. Své nové jméno získalo město po tehdejším floridském guvernérovi a sedmém americkém prezidentovi Andrew Jacksonovi. I když je Jacksonville dnes spíše městem průmyslu, velké zisky pochází také z turistiky. Veřejná doprava je ve městě zajišťována autobusy a jednou linkou jednokolejové dráhy monorail.

V Jacksonville od roku 1998 sídlí speciální jednotka nazvaná Helicopter Interdiction Tactical Squadron, zkráceně HITRON. Byla zde zřízena v rámci pobřežní stráže – jedné ze složek ozbrojených sil USA. HITRON je první americkou vzdušnou jednotkou se zbraňovým systémem Airborne Use of Force, což je souhrnný název pro sestavu výkonných palných zbraní.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko