Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

St. Petersburg

Město St. Petersburg se rozkládá ve floridském okrese Pinellas County ve Spojených státech amerických a často je zkráceně nazýváno jako St. Pete. Jde o významnou turistickou destinaci, která láká především návštěvníky ze všech koutů Severní Ameriky a také Evropy. Žije zde okolo 300 tisíc obyvatel, což z něj dělá čtvrté největší město Floridy, které navíc není ani sídlem okresu.

St. Petersburg tvoří společně s okolními městy Tampa, Clearwater a Largo velkou aglomeraci s názvem Tampa Bay, kde se populace odhaduje na cca 3 miliony obyvatel. Město je velmi důležitým bojištěm během prezidentských voleb. St. Petersburg je situován mezi Tampským a Mexickým zálivem, ve vzdálenosti 338 km severozápadně od Miami a 328 km jihovýchodně od hlavního města Tallahassee. Přes oblast Tampa Bay vede směrem na jih most Sunshine Skyway Bridge.

Město bylo založeno Johnem C. Williamsem a Peterem Demensem v roce 1876 a jméno nese po známějším ruském Petrohradu, kde Demens strávil polovinu svého mládí. Podle legendy si prý Demens s Williamses hodili korunou, aby rozhodli o tom, kdo bude mít tu čest pojmenovat město. Tehdy zde žilo asi jen 300 lidí. Williams tedy prohrál, ale vynahradil si to alespoň pojmenováním jednoho z prvních nově vzniklých hotelů – Hotelu Detroit. Tento hotel stojí dodnes v centru Downtownu, ale jeho pokoje byly přestavěny na bytové jednotky. Mezi další staré a historicky cenné hotely ve městě patří Pier Hotel z roku 1921, Hotel Cordova a The Heritage Hotel postavený roku 1926.

V St. Petersburgu sídlí pobočky státní univerzity University od South Florida St. Petersburg, stejně tak jako školy St. Petersburg College a Eckert College. Najdeme zde také školu pro budoucí novináře a žurnalisty Poynter Institute. Tato škola vydává své vlastní noviny St. Petersburg Times, jejichž vydávání zavedl sám zakladatel školy Nelson Poynter. Ve městě se nachází několik muzeí, jako například Museum of Fine Arts, History Museum, Muzeum holocaustu nebo Muzeum Salvadora Dalího. Existuje zde celá řada dalších menších, přesto zajímavých muzeí a galerií, které zaznamenaly rozvoj především během 90. let 20. století. Kulturní dění je zajištěno divadelním komplexem Mahaffey Theater, divadlem Coliseum, Palladium Theatre nebo Florida Craftsmen Gallery.

St. Petersburg je populární turistickou destinací, v centru města totiž najdete celou řadu nejrůznějších atrakcí, možností nakupování a možností ochutnání mnoha kulinářských specialit ve zdejších restauracích. V tzv. Downtownu je situováno obrovské nákupní centru, BayWalk, kde najdeme IMAX Muvico kino s 20 sály, řetězce restaurací, obchodů a zábavních zařízení pro zámožnější vrstvy obyvatel. Město láká návštěvníky také na své jedinečné dlouhé pláže. V roce 2005 byla dokonce zdejší pláž Fort Desoto prohlášena za nejlepší pláž v celé Americe.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko