Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Big Cypress NP

Národní rezervace Big Cypress Swamp, neboli Velká cypřišová bažina se rozkládá v regionu Everglades, který je opravdovým přírodním rájem. Big Cypress je unikátní krajinou, která je porostlá bažinatými lesy a ve volné přírodě zde můžete spatřit množství aligátorů a vodních ptáků. Na území se střídají bažiny se suchými porosty, na kterých rostou bažinaté dřeviny. Na některých suchých ostrůvcích se vyskytují dokonce i specifické druhy borovic.

Vyskytují se zde až 50 metrů vysoké stromy, které mají tzv. vzdušné kořeny zvedající se nad hladinu, aby mohly absorbovat kyslík, jež ve stojatých vodách chybí. Rovinaté území se posléze svažuje k pobřežním vodám, zejména mělké zátoce Florida Bay s převažujícími mangrovníky. Mangrovové porosty se staly útočištěm pro velké množství živočichů, jako jsou želvy, krabi, četné druhy ryb, jedovatí vodní hadi a další. Stejně tak jako Everglades je i Big Cypress vyhledávanou turistickou lokalitou, kam jezdí zejména milovníci přírody.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko