Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Big Cypress NP

Národní rezervace Big Cypress Swamp, neboli Velká cypřišová bažina se rozkládá v regionu Everglades, který je opravdovým přírodním rájem. Big Cypress je unikátní krajinou, která je porostlá bažinatými lesy a ve volné přírodě zde můžete spatřit množství aligátorů a vodních ptáků. Na území se střídají bažiny se suchými porosty, na kterých rostou bažinaté dřeviny. Na některých suchých ostrůvcích se vyskytují dokonce i specifické druhy borovic.

Vyskytují se zde až 50 metrů vysoké stromy, které mají tzv. vzdušné kořeny zvedající se nad hladinu, aby mohly absorbovat kyslík, jež ve stojatých vodách chybí. Rovinaté území se posléze svažuje k pobřežním vodám, zejména mělké zátoce Florida Bay s převažujícími mangrovníky. Mangrovové porosty se staly útočištěm pro velké množství živočichů, jako jsou želvy, krabi, četné druhy ryb, jedovatí vodní hadi a další. Stejně tak jako Everglades je i Big Cypress vyhledávanou turistickou lokalitou, kam jezdí zejména milovníci přírody.

 

Kontextová reklama.

  • USA - aktivní dovolená s CK Poznání

    Spojené státy jsou zemí nekonečných možností s nezapomenutelnými městy, úchvatnými parky a zajímavou historií. Abyste je důkladně poznali, musíte je navštívit několikrát za život. Začněte svůj americký sen třeba na východním pobřeží a objevujte s námi USA.
 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Poznejte USA

Pomůžeme vám s výběrem nejlepšího zájezdu nebo vám připravíme zájezd přesně na míru vašim požadavkům.

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko